HRADEC B - NOVÁ PAKA 7:1

„Votroci“ byli po celý zápas jednoznačně lepší. Hosté v závěru působili odevzdaně.

Fakta – branky: 57., 73. z pen. a 75. Voltr, 21. a 79. Štěpán, 15. Veselka, 30. Hubička – 36. Rozsévač. Rozhodčí: Šiling (Trutnov). ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (89. Ptáček). Diváci: 150. Poločas: 3:1. FC Hradec Králové B: Pišta – Černý (83. Hečko), Němeček, Kábrt, Zelený – Veselka, Chromek (86. Schwarz), Lacina, Štěpán – Voltr, Hubička (58. Jandík). 1. FK Nová Paka: Ottmar – Kout, Ptáček, Melaga, Mačí – Král (65. Fišar), Filip, Koza, Bažík – Počta, Rozsévač. (pt)

ÚSTÍ NAD ORLICÍ - NOVÝ BYDŽOV 0:1

Jiskra Ústí nad Orlicí sehrála poměrně nešťastný zápas, po většinu času byla po všech stránkách lepším mužstvem než Nový Bydžov. Po stránce nejdůležitější, což je střelecká aktivita, za svým soupeřem ale Jiskra zaostala. Nový Bydžov vytěžil z minima maximum, zatímco domácí se ve střeleckých pozicích jen trápili. O zápase rozhodl ve 28. minutě hostující Langr, který získal míč v hloubi pole po odvráceném rohovém kopu a podél vybíhajícího gólmana Tomana svou šanci proměnil. Domácím se nepodařilo do konce utkání už nálézt odpověď.

Fakta – branky: 28. Langr. Rozhodčí: Svoboda (Divišov). ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Tomášek, Chudý (77.Falta, 86. Kaláb), David, Stejskal (83. Ráb) – Kukla, Roušar, Borek, Javůrek – Z. Dostál, Roupec. RMSK Nový Bydžov: Cejnar – Žalman, Matějka, Prokopec (50. Vaněk), Kubelka – Langr, Vaníček, Krois, Rak – Petřík 80. Obermajer), Bastin (72. Blažej). (hah)

TURNOV - JIČÍN 3:0

V utkání posledních mužstev tabulky uspěli domácí, kteří o tříbodovém zisku rozhodli po změně stran v rozmezí osmi minut. Největším problémem hostů bylo zakončení brankových příležitostí.

Fakta – branky: 55. Koubek, 59. Hurt, 63. Koťátko. Rozhodčí: Baum (Děčín). ŽK: 2:3. Diváci: 220. Poločas: 0:0. SK Jičín: Puš – Malý, Řeháček, Macháček, Hůlka (46. Votrubec) – Pavlásek (81. Štěrba), Mikolášek, Pivrnec, Gaubmann – Matějka, Topič (62. Vích). (jp)

NÁCHOD - MĚCHOLUPY 0:1

O osudu zajímavého utkání, ve kterém nemusela padnout pouze jediná branka, rozhodla 41. minuta, kdy domácí svým nepovedeným odkopem založili rychlý brejk hostí a ti přečíslení dva na jednoho vyřešili střelou pod padajícím Kobosem. Po změně stran pak ještě za oběma brankáři zvonilo břevno, stav se ale už nezměnil.

Fakta – branka: 41. Birma. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 3:3. Diváci: 350. Poločas: 0:1. FK Náchod: Kobos – Nejman, Škoda, Rompotl, Gross – Vondráček, Hubka, Vít, Petr – Malý (68. Šťavík), Šorfa. (mr)

DVŮR KRÁLOVÉ - LETOHRAD

Domácí sahali po páté výhře na svém trávnku. V 90. minutě je o ni připravil bývalý spoluhráč Jan Brendl.
Fakta – branky: . 6. a 16. Kilevník, 81. Rejl – 5. a 58. Semerák, 90. Brendl. Rozhodčí: Šmíd (Jablonec n. N.). ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 2:1. TJ Dvůr Králové: Tomek – Motyčka, Kruliš, Rejl, S.Ježek – Kilevník, D.Novák, Holub, Míl (86. Fejk) – M.Otradovský (73. Řežábek), Klazar (84. Kořínek).. FK OEZ Letohrad: Kykal - Kříž, Vaniš, Stejskal, Macháček (46. Řehák) - Nadrchal (56. Moník), Kuželka, Bíro (81. Konečný), Kail - Semerák, Brendl. (to)

AFK CHRUDIM - TRUTNOV 4:1

Z fotbalistů AFK se pomalu stávají specialisté na otáčení nepříznivého skóre. Minule doma s týmem Semil již prohrávali 1:3, ale pak během osmnácti minut dokázali otočit pěti góly na 6:3! Nyní soupeř z Podkrkonoší vedl 0:1, ale zlom nastal po riskantním trojím střídání najednou. Radim Holub sice ještě zahodil penaltu, avšak v rozmezí 70. – 85. minuty padly do trutnovské sítě čtyři góly. Navíc za pouhých sedm minut završil čistý hattrick právě zmíněný exligový kanonýr. Na závěrečné dva góly mu ideálně „vydláždil“ uličku Vladyka. Pěkný dárek k nedělním 65. narozeninám tak dostal i bývalý hráč a dlouholetý předseda klubu Petr Vojtěchovský.

Fakta – branky: 78., 84. a 85. R. Holub, 70. Vácha – 13. Kamitz. Rozhodčí: Pospíšil (Vrdy). ŽK: 0:3. Diváci: 130. Poločas: 0:1. AFK Chrudim: Mrázek – Klíma (56. Vladyka), Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Vodrážka M: Holub (56. R. Holub), Malinský – Kopecký (56. Vágner), Vácha. FK Trutnov: Šťastný – Kejzlar, Makovský, Kozák, Kulhánek (82. Musil) – Ficner, Marks, Kuneš, Jiroušek (81. Hejna) – Holubec, Kamitz. (pn)

Sn PARDUBICE - VELIM 2:1

Domácí šli do vedení gólem Žáka po rohu Hundáka, další příležitost měl Slováček. Ve druhé půli hosté zvýšili aktivitu a po chybě ve středu obrany Slovanu hlavou vyrovnal Kacafírek– 1:1. Střelecky se třikrát neprosadil Hundák, ale nakonec se na domácí usmálo štěstí. Čtyři minuty před koncem vstřelil neobsazený Felcman vítězný gól…

Fakta – branky: 20. Žák, 86. Felcman – 63. Kacafírek. Rozhodčí: Tereba (Praha). ŽK: 0:3, Diváci: 240. Poločas: 1:0. Slovan Pardubice: Hrdina – Žák, L. Kopřiva, Adam, Jakub Kovařík – Sadílek (72. Daněk), Kaciáň, Hundák, Konečný (85. Szanisló) – Slováček, Šmeral (72. Felcman). (jma)