HRADEC B - KOLÍN 0:1

Utkání by asi více slušela dělba bodů, neboť mělo zcela vyrovnaný průběh. Hostující celek, který vedl dobře známý trenér Bohuslav Pilný, však byl šťastnější v koncovce a navíc v Hradci Králové potvrdil vizitku nejlépe bránícího mužstva v soutěži. O jedinou branku zápasu se postaral již ve 12. minutě kolínský Kubát.

Fakta – branka: 12. Kubát. Rozhodčí: Kotalík (Božetice u Písku). ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 0:1. FC Hradec Králové B: Koubek – J. Černý, Jandík, Němeček, Zelený – Schwarz (66. Hečko), Chromek, Lacina, Veselka – Hubička (75. Hofman), Voltr (46. Kábrt). (pt)

NOVÝ BYDŽOV - SEMILY 2:2

Ještě dvacet minut před koncem to vypadalo, že si Novobydžovští připíšou třetí vítězství v řadě. Jenže hosté v závěru dokázali stáhnout dvoubrankové manko a body se tak dělily.

Fakta – branky: 43. Obermajer, 67. Blažej – 71. vlastní (Pilař), 87. Peškar. Rozhodčí: Haltuf (Praha). ŽK: 2:4. Diváci: 300. Poločas: 1:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Matějka, Prokopec (46. Bastin), Vaněk – Vaníček, Žalman (13. Kašpar), Obermajer, Langr – Blažej, Kazda. (pt)

TURNOV - TRUTNOV 3:2

Souboj dvou patnáctibodových celků rozřešil po vyrovnaném poločase domácí Maňas, jenž šest minut před koncem vystřelil Turnovu tři důležité body ve hře o záchranu. Zápasu by spíše slušela remíza.

Fakta – branky: 18. Vítek, 38. Mendlík, 84. Maňas – 9. Kamitz, 44. Jiroušek. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 2:2. FK Trutnov: Šťastný – Kulhánek (46. Přívratský), Kozák (78. Musil), P. Makovský, Groer (61. Kejzlar) – Kamitz, Kuneš, Marks, Jiroušek – Holubec, Hejna. (to)

NÁCHOD - CHRUDIM 1:0

Pohledné utkání rozhodla předposlední minuta, kdy centr domácího Petra od levé postranní čáry usměrnil za záda chrudimského gólmana Šorfa. V zápase padly ještě dva góly, první nebyl pro postavení mimo hru domácím uznán ve 30. min., podruhé se Náchodští zbytečně radovali v 75. min. po trestném kopu, který nechal sudí pro nesprávné postavení zdi opakovat. Hosté měli jedinou vyloženou šanci, kterou v 51. min. zazdil po brejku Vácha.

Fakta – branka: 89. Šorfa. Rozhodčí: Průcha (Vodňany). ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. FK Náchod: Kobos – Šťavík, Škoda, Rompotl, Gross – Srkal (85. Petr), Vít, Hubka, Sedláček (69. Malý) – Vondráček, Šorfa (90. Pohl). AFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský (78. Klíma), Vladyka, Vodrážka, Holub – Vácha, Vágner. (mr)

MĚCHOLUPY - JIČÍN 3:1

Nováček zkušenému soupeři statečně odolával celý první poločas. Po změně stran však začal úřadovat domácí Birma a třemi brankami rozhodl o vítězství svého mužstva. Hostům nelze upřít snahu, ale Horní Měcholupy byly fotbalovější.

Fakta – branky: 59., 65. a 79. Birma – 72. Ulvr. Rozhodčí: Krupa (Jablonec nad Nisou). ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. SK Jičín: Kanaval (46. Puš) – Pavlásek, Ulvr, Řeháček, Malý – Mikolášek (46. Vích), Matějka, Gaubmann, Pivrnec – Topič (77. Hůlka), Vacek. (jp)

ÚSTÍ N. ORLICÍ - LETOHRAD 1:1

Za téměř jarního počasí přišla na derby rekordní návštěva sezony, a sice 950 diváků. Ti se mohli názorně přesvědčit, že Letohrad na prvním místě není náhodou. Na těžkém bahnitém terénu byli hosté od úvodních minut jednoznačně aktivnějším týmem. Platilo to po celou první půli. Po přestávce už hosté tolik dominantní nebyli. Gólový úder domácích přišel v 72. minutě; obraně unikl Javůrek, a prostřelil vyběhnutého Kykala – 1:0. Letohrad si schoval odpověď na závěr utkání. V 87. minutě prošel po levé straně Macháček, z několika kroků z úhlu vypálil, gólman jeho míč stačil vyrazit před sebe a v chumlu těl si našel prostor kanonýr Brendl, který dopravil míč do bránky 1:1.

Fakta – branky: 72. Javůrek – 87. Brendl. Rozhodčí: Kalenda (Praha). ŽK: 1:3. Diváci: 950. Poločas: 0:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – David, Borek, Roupec, Pászto – J. Dostál, Kukla (88. Tomášek), Javůrek (89. Stejskal), Roušar – Z. Dostál (90. R. Ráb), Vaňous. FK OEZ Letohrad: Kykal – Strasmeier, Vaniš, Moník, Macháček – Stejskal, Kuželka, Nadrchal (74. Konečný), Bíro – Brendl, Semerák. (hah)

PARDUBICE - DVŮR KRÁLOVÉ 2:5

Pardubice dostaly lekci z produktivity. Zatímco domácí celek si několikrát v koncovce vylámal zuby, Dvůr byl ve všech třech svých prvních tutovkách stoprocentní.

Fakta – branky: 62. a 77. Kacián – 6. Rejl, 11. a 90. (+1, z pen.) Kilevník, 36. Fejk, 53. Kořínek Rozhodčí: Myška (Libice). ŽK: 2:0. Diváci: 230. Poločas: 0:3. FK Slovan Pardubice: Hrdina – Vrba, Kopřiva, Adam – Chvála (73. Hala), Hundák, Kacián, Jakub Kovařík (57. Konečný) – Šmeral, Felcman (87. Jan Kovařík), Slováček. TJ Dvůr Králové: Ulrych – Ježek, Rejl, Novák, Motyčka – Kilevník, Holub, Fejk (85. Čenovský), Kořínek – Řežábek (75. Podolník), Otradovský (65. Klazar). (ry)