HRADEC B - NOVÁ PAKA 2:2

V první půli byli lepší hosté. Na začátku druhého dějství kryl Volšík penaltu Krále. Po snížení Hubičkou získali „votroci“ mírnou převahu, kterou vyjádřili v nastavení.

Fakta – branky: 59. Hubička, 90. (+2) Karanský – 32. a 43. Král. Rozhodčí: Vrzal (Tábor). ŽK: 4:2. Diváci: 30. Poločas: 0:2. FC Hradec Králové B: Volšík – Žák, Kouřil, Brezina, Černý – Pártl (69. Schwarz), Veselka, Lacina (69. Bastin), Hečko – Karanský, Hubička. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Ptáček, Čokina, Novák – Mindl, Rozsévač, Jelínek, Král (87. Svoboda) – Banda, Bažík (75. Musil). (js)

NOVÝ BYDŽOV - ČESKÝ DUB 1:2

Do vedení mohli jít domácí, ale své možnosti nevyužili. Hosté spoléhali na standardní situace. Na gól Němce reagoval Kazda, ale na trefu Bernáta už Bydžov odpověď nenašel.

Fakta – branky: 66. Kazda – 62. Němec, 72. Bernát. Rozhodčí: Šafránek (České Budějovice). ŽK: 3:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Matějka, Kubelka (74. Prokopec), Žalman – Vaníček, Kolínek (46. Petřík), Krois (64. Obermajer), Blažej, Tomeš – Kazda. (pt)

DVŮR - TURNOV

V bláznivém utkání Dvoráci potvrdili divizní příslušnost i pro příští sezonu, naopak soupeře z Turnova přiblížili krajskému přeboru. Hosté kopali dva pokutové kopy, jeden neproměnili. Utkání rozhodl žolík Kult v poslední minutě.

Fakta – branky: 31. Rejl, 41. Klazar, 57. Diviš, 58. Otradovský, 90. Kult – 41. a 58. Zdražil, 59. Vítek, 86. Selinger z pen. Rozhodčí: Hock (Jablonné nad Orlicí). Bez karet. Diváci: 350. Poločas: 2:1. TJ Dvůr Králové: Tomek – Motyčka, Novák (51. Volf), Rejl, Ježek – Slezák, Holub, Urban (87. Kult), Diviš (66. Kilevník) – M. Otradovský, Klazar. (bog, to)

MĚCHOLUPY - ÚSTÍ NAD ORLICÍ 0:3

V utkání dvou předních celků tabulky potvrdila ústeckoorlická Jiskra, že je po postupujících Pardubicích druhým nejlepším týmem jara. Vítězstvím si hosté uchovali naději na celkové třetí místo.

Fakta – branky: 16. David, 23. Vondra, 45. Roušar. Rozhodčí: Bačík (Lovosice). ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 0:3. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Kaláb, Šeda, David, Stejskal – Javůrek, Vaňous, Roušar, Falta (62. Kukla), Dostál – Vondra (82. Marek). (hah)

NÁCHOD-DEŠTNÉ - CHRUDIM 3:1

Hosté v Náchodě působili fotbalovějším dojmem, jenže zklamali v koncovce. Poprvé za to pykali ve 25. min., kdy se po rohovém kopu dostal míč ke Škodovi, jenž z malého vápna nezaváhal – 1:0. O chvíli později po dalším rohu nastřelili Náchodští břevno. Zaslouženého vyrovnání se Chrudim dočkala ve 43. min., kdy se do palebné pozice vytancoval Vágner a zpoza vápna nedal Kobosovi šanci.

Nerozhodný stav vydržel až do 60. min., kdy domácí Šťavík posadil míč na hlavu Vondráčkovi, který poslal domácí celek znovu do vedení. Hráči Náchoda pak o sedm minut později rozebrali chrudimskou obranu a parádní akci zakončoval Srkal – 3:1.

Fakta – branky: 25. Škoda, 60. Vondráček, 67. Srkal – 43. Vágner. Rozhodčí: Melichar (V. Osek). ŽK: 0:1. Diváci: 210. Poločas: 1:1. FK Náchod-Deštné: Kobos – Šťavík, Škoda, Pohl (46. Sedláček), Rompotl – Vondráček (68. Fiedler), Jandík, Srkal, Nejman, Malý (90. Tolda) – Šorfa. AFK Chrudim: Kysela – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Klíma, Holub (87. Michalec), Vladyka, Vodrážka (76. Kroutil), Vágner – Vácha. (mr)

LETOHRAD - DOBROVICE 2:0

Poslední jarní kolo před domácím publikem Letohradu vyšlo. Ve 38. min. se Brendl šikovně zbavil Šulce a situaci sám proti brankářovi zvládl přesně. Krátce po změně stran Řehák uvolnil Semeráka a ten si úspěšným zakončením připsal devátou branku v sezoně.
Fakta – branky: 38. Brendl, 49. Semerák. Rozhodčí: Vítek (Náchod). ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Strasmeier, Vaniš, Vašata – Gerža (46. Kopecký), Řehák, Stejskal, Kail – Brendl (75. Čada), Semerák (88. Kříž). (hah)

PŘEVÝŠOV - PARDUBICE 0:1

Suverén soutěže potvrdil také v Převýšově roli velkého favorita. V průběhu zápasu si vytvořil více možností ke vstřelení branky. Rozhodnutí přinesla již 19. minuta, kdy se po centru Fidry odražený míč dostal k Rešetárovi, jenž nezaváhal. Převýšovští naopak rozvlnit síť nedokázali.

Fakta – branka: 19. Rešetár. Rozhodčí: Šob (Hradec Králové). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:1. SK Převýšov: Ducheček – Semelka, Krejčí, Jarkovský, Šmíd (69. Dont) – Pechar, T. Hrabík (75. Šorm), Breda, Diarra – J. Dvořák, Schwarz. FK Pardubice: Shejbal – Fidra, Tischler, Prorok, Voženílek – Rešetár, Kudrna (84. Chvála), Jeřábek, Brychta – Petrus, Fikejz. (js)

VELIM - ŽIVANICE

Hosté se ujali vedení, po akci Mergance se trefil Černík. Domácí vyrovnali z podivné penalty a po změně stran šli do vedení. V 72. min. nebyl uznán gól Černíkovi, a tak vyrovnal až Ferčák z trestného kopu.

Fakta – branky: 37. Vajgl z pen., 60. Kacafírek – 14. J. Černík, 85. Ferčák. Rozhodčí: Černý (Praha). ŽK: 4:7. Diváci: 130. Poločas: 1:1. TJ Sokol Živanice: Mareček – Hrmo, Vrážel, Ferčák, Michal – Mocanu, Kaciáň (90. Peterka), Gorol, Jedlička – Černík, Merganc (76. Melechovský).⋌(jma)