Krajský přebor

Hlinsko – Chrudim B

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Čeká nás velmi těžké utkání se soupeřem, kterého jsem viděl proti Živanicím a s FK Pardubice C. V obou těchto zápasech na mě chrudimská rezerva udělala velmi dobrý dojem. Jde o mladé, výborně pohyblivé mužstvo. O špici tabulky ale hrajeme i my, takže očekávám pěkný, bojovný fotbal. O výsledku nejspíše rozhodne, kdo bude mít momentálně lepší formu.." Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „V posledních utkáních se nám daří herně i výsledkově a nic bychom na tom nechtěli měnit ani v Hlinsku. Soupeř se výrazně posílil, přišel nový trenér a naposled porazil silnou Litomyšl, takže samozřejmě očekáváme velmi těžké utkání. Ideální by bylo zopakovat naše vítězství z červencové přípravy, ale víme, že toto bude úplně jiný zápas."

I.A třída

Chrudim C – Třemošnice

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „V dalším okresním derby, druhém v pořadí, nás čeká celek Třemošnice se  zkušenostmi z minulého krajského přeboru. Pokud chceme uspět, musíme podat oproti poslednímu kolu zlepšený výkon a vyvarovat se hrubých chyb. Utkání se hraje v sobotu od 16.30 na Letním stadionu V Průhonech, hřiště bude upřesněno dle počasí." Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Doufejme, že toto je už poslední utkání, ve kterém nebudeme kompletní. I tak se chceme alespoň o bodík poprat. Kluci si už zaslouží i trochu toho fotbalového štíska za tréninkovou píli a přístup k utkáním. Současná situace mužstva nám není lhostejná. Herní projev, obzvláště těch mladých, není nejhorší. Když srovnáme „mířidla", tak se příznivý výsledek musí zákonitě dostavit."

St. Hradiště – H. Městec

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry Heřmanův Městec: „Jedeme na hřiště mužstva, které zatím uzavírá tabulku, s cílem zvítězit, ale je nám jasné, že domácí udělají vše pro to, aby se chytili a odpoutali ode dna tabulky."

Bítovany – Valy

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „O soupeři mohu říci, že prošel herní krizí a nyní, jak se zdá, nabírá formu,   což vzhledem k dobrým vztahům s trenérem jim přeji. Ovšem teď budeme soupeři a já pevně věřím našim hráčům,  že prokáží své fotbalové i morální kvality a zápas zvládnou a potěší naše příznivce."

1.B třída

Slatiňany – V. Mýto B

Petr Myška, trenér Spartaku Slatiňany: „V mužstvu  soupeře si musíme dávat pozor především na kanonýra Mikana. Tým má nevyzpytatelné výkony. Jednou dokáže vyhrát 6:1, i když není favoritem, jindy zase jenom remizuje s papírově slabším soupeřem. Jako u každé rezervy hodně záleží, koho bude mít k dispozici z kádru svého A týmu. My doufáme, že podáme o hodně lepší výkon než proti Miřeticím, a odrazí se to i na výsledku zápasu."

Luže – Rosice n. L.

Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „Po nevydařeném utkání minulého kola v Horním Jelení, na které musíme rychle zapomenout, hostíme dalšího soupeře z Pardubicka. Naším jednoznačným cílem je zisk tří bodů, jinak bychom se mohli propadnout do spodní poloviny tabulky. Snad se nám podaří dát dohromady marody a budeme moci nastoupit v nejsilnější sestavě."

Miřetice – Hlinsko B

Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „V tomto derby chceme opět plně bodovat, protože doma zatím držíme stoprocentní úspěšnost. Soupeř pokud přijede bez posil z A mužstva, tak to bude pro nás celkem výhodné. Budeme kompletní a na derby se těšíme." František Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko B: „Čeká nás během týdne již druhé derby a i když se docházka na tréninky podstatně proti jaru zlepšila, mílovými kroky směřujeme vstříc okresnímu přeboru. Nálada v kabině je mizerná a když nás Miřetičtí viděli v Krouně, tak si jistě brousí zuby na tříbodový zisk. Navíc jsem prohlížel registračky a několik jedinců má datum narození září 1992, tedy před 20 lety. Abychom po nějaké 'opijádě' měli koho s trenérem Eisem postavit."

Sezemice – Krouna

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Do Sezemic jedeme posilněni  ziskem tří  bodů z minulého víkendu. Pro obě mužstva to bude důležitý zápas a z našeho  pohledu by nás případný bodový zisk   mohl dostat výš v tabulce, kde bychom se rádi viděli. Prostě jedeme bojovat a bodovat."

Prosetín – H. Jelení

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Hostíme lídra tabulky, to hovoří za vše. V tomto, ale i ve všech utkáních,  musíme chtít navázat na výkon z minulého týdne, pak můžeme být favoritovi silným soupeřem a pomýšlet na zisk bodů."

Kameničky – Načešice

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Na utkání se těšíme, v domácím prostředí potřebujeme vyhrát. Mohlo by se to podařit jednak z toho důvodu, že bychom měli být po delší době kompletní a také proto, že Načešičtí jsou po posledních dvou utkáních trochu nalomeni. Snad se nezvednou opět u nás." René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Máme tu posvícení , a kdy jindy by se mělo hlavně vyhrávat než na tento sváteční víkend. Máme k dispozici tři pokusy: jako předkrm pro naše fanoušky nastoupí v sobotu na domácím pažitu naše „béčko", které se prezentuje moderním stylem hry, při němž padá hodně gólů. V neděli pak stará garda a nakonec náš důležitý zápas v 'Kamnech'. Po tomto zápase bychom určitě rádi na zpáteční cestě pořádně provětrali naši brašnu první pomoci (a někdy i poslední), na kterou už delší dobu po našich neúspěšných výsledcích padá prach. K tomu je však zapotřebí předvést domácím, jak vypadá pravý posvícenský nášup."   Petr Novák, Jaromír Doležal