Dvůr Králové – Hradec Králové 0:7

Fotbalisté Hradce Králové si postup do dalšího kola zajistili již v úvodních minutách. Do vedení šli ve Dvoře Králové už po 36 vteřinách hry gólem Schwarze, a když ve čtvrté minutě Šisler z trestného kopu zvýšil na 0:2, bylo o vítězi jasno. Do poločasu nastříleli „votroci" odevzdanému soupeři šest branek.

Po pauze se duel pod Hankovým domem jen dohrával. Hosté si s přehledem pohlídali nulu, o jedinou branku se postaral  střídající Zec. V příštím kole čeká na vítěze Jablonec.

Fakta – branky: 1. Schwarz, 4. Šisler, 20. Malinský, 26. Kučera, 44. Vaněček, 45. Rolko, 89. Zec. Rozhodčí:  Franěk – Štěrba, Vaňkát. Diváci: 730. Poločas: 0:6.  Dvůr Králové: Ulrych – Picha, Kruliš (46. Podolník), Macek (79. Rejl), Volf – Kilevník, Daněk, Fejk, Řežábek – Černík, Klazar (62. Marks). Hradec Králové: Koubek – M. Plašil, Rolko, Šisler, Poděbradský – Malinský (62. Zec), Schwarz, Janoušek, Zelený (46. Voltr) – Vaněček (46. Halilovič), Kučera.

Jablonec nad Jizerou – Pardubice 0:1

Trenér Pardubic Jiří Krejčí nelhal, opory zůstaly doma a do Jablonce vyrazili hráči širšího kádru.  Do první šance se po centru Vojtěch Kakrdy dostal jeho bratr Tomáš, jenže pardubický útočník těsně minul branku. Před poločasem mohl jít do vedení Jablonec, Helm kopal pokutový kop, ale gólman hostí Čihař vystihl směr a střelu vyrazil. Brankář Pardubic se slušně zapotil i po pauze. Nejdřív ho po ráně Rudolfa zachránila tyč, pak perfektně vytáhl střelu Šternberka. Pardubice si smrtící zásah schovaly až na poslední minutu, kdy se po Fouskově centru prosadil hlavou Pešek.

Fakta – branky: 90. Pešek Rozhodčí: Jílek – Urban, Kotalík. Diváci: 560. Poločas: 0:0.  Pardubice: Čihař – V. Kakrda, Pešek, Šejvl, Konvalina – Polák (65. Pachl), Jan Růžička (76. Prokopec), Fousek, Fusek – Hodas (89. Vanžura), T. Kakrda.

Chrudim – Kolín 2:1

Hráči z Kmochova města se ujali vedení v 6. minutě Sivričem z pokutového kopu. Pak se dlouho před oběma brankami nic nedělo, až po půl hodině hry autor vedoucího gólu nebezpečně prověřil Mrázka, který jeho střelu vyrazil. O pět minut později na druhé straně vyzkoušel Holub brankaře Čižinského střelou z dvaceti metrů. Ve 38. minutě se domácí dočkali vyrovnání, když trestný kop Kesnera prodloužil Radouš k Adámkovi a ten hlavičkou rozvlnil síť.

Šestá minuta druhé půle byla gólová podobně jako v první části. Tentokrát se radovali hráči MFK, když Holub usměrnil Mastíkovu střelu za záda Čižinského. V 82. minutě nařídil rozhodčí Koval po faulu na Mastíka penaltu, Kesnerovu střelu však hostující brankář chytil. V 88. minutě se mohl o pojistku výsledku postarat Luptovský, ale trefil pouze tyč.

Fakta – branky:  37. Adámek, 52. Holub – 5. Sivrič (pen.). Rozhodčí: Koval – Severýn, Šmakal. Diváci: 340. Poločas: 1:1. Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš, Drahoš, Štěpánek – Nadrchal, Mastík (67. Vladyka), Kesner, Langr, Luptovský (46. Jarosz) – Holub (80. Vácha).

Svitavy – Převýšov 0:2

Třetiligový celek nakročil k postupu brankou z kopačky Rezka těsně před koncem prvního poločasu. Domácí bojovali statečně, v průběhu zápasu si vypracovali několik slibných příležitostí, ale bez efektu. Hosté přidali gólovou pojistku v 72. minutě, kdy kapitán Jarkovský bezpečně proměnil penaltu. V dalším kole se střetnou se Znojmem.

Fakta – branky: 43. Rezek, 72. Jarkovský z pen. Rozhodčí: Langer – Poživil, Krupa. ŽK: 3:3. Diváci: 550. Poločas: 0:1. Svitavy: Ehrenberger – Šplíchal, Kroulík, Schneider, Lysoněk – Paděra, Čížek (74. Veselský) – Seidler (46. Ptáček), Brůna, Belej – Filip (46. Svoboda). Převýšov: Zavřel – Kouřil, Černý (57. Veselka), Jarkovský, Špidlen – Novák (46. Jos. Dvořák), Rezek, Jan Dvořák, Urbanec – Doležal, Křelina (69. Sedláček).