Fotbalisté místního MFK dnes sehrají další důležité utkání České fotbalové ligy. Soupeřem jim na domácí půdě bude celek FC Chomutov. Severočeský tým zažívá zatím výborné jaro. Všechna tři utkání zatím, vyhrál, naposledy doma po výborném výkonu porazil Kolín 3:0 a dotáhl se tak v tabulce bodově právě na čtvrtou Chrudim. velký pozor si budou muset chrudimští dávat například na bosenského záložníka Aldina Čajiče, který přišel z prvoligových Teplic, nebo útočníka Radka Szmeka, který byl asi největším strůjcem poslední výhry chomutovských fotbalistů.

Odolá domácí pevnost?

Nepůjde o nic lehkého, přesto bude chtít Chrudim svého dnešního soupeře porazit a tím napravit svoje zaváhání v minulém kole, kdy prohrála 0:2 na půdě Roudnice nad Labem. Pro Chrudim to byla první porážka po dlouhých deseti měsících, která ukončila úctyhodnou sérii čtrnácti utkání bez porážky, z toho jen jednou remizovali (v přípravném utkání s juniory Hradce Králové).

Trenéru Pavlu Jirouskovi navíc od začátku jara přibyly další starosti se sestavou. Kromě dvou odchodů trápí mužstvo i marodka. Už v generálce se zranil obránce Pavel Štěpánek, počítat nemůže ani s oporou záložní řady a jedním z nejzkušenějších chrudimských hráčů Petrem Vladykou, který se před čtrnácti dny zranil při futsale a bude delší dobu mimo hru.

Na podzim se oba dnešní soupeři rozešli v Chomutově s výsledkem 3:1 pro domácí. Tentokrát ale bude výhoda domácího prostředí na straně Chrudimi. A fotbalisté MFK už mnohokrát potvrdili, že před vlastními fanoušky se s body loučí jen velmi neradi.

Dnešní dopolední střet tedy slibuje zajímavou fotbalovou podívanou. Výkop je naplánován v tradičním čase od 10:15 na chrudimském stadionu Za Vodojemem. Meteorologové navíc slibují téměř letní počasí, tak neváhejte a přijďte podpořit fotbalisty MFK v jejich boji o třetiligové body!