Do konce dlouhodobé části zbývá jedno utkání a chrudimský tým má na prvním místě slibný náskok dvou bodů na druhou pražskou Duklu.

Zápas začal oboustranně opatrnou hrou, postupně se týmy osmělovaly, ale první šance chrudimského týmu skončily bez úspěchu. V závěru prvního poločasu se domácím hráčům povedly dvě útočné kombinace, tu první „MFKáči" ještě dokázali zlikvidovat, ale druhou už náchodští proměnili a zaslouženě se dostali do vedení 1:0.

Do druhého poločasu nastoupil chrudimský dorost velmi aktivně a už po minutě hry srovnal stav na 1:1. Po vyrovnávacím gólu přišla silná patnáctiminutovka hostů, kteří si vypracovali šest gólových příležitostí, ale ani jednou nedokázali překonat výborně chytajícího brankáře domácích. Gólem neskončila ani dalekonosná střela Stránského, kterou zastavilo břevno domácí branky. V závěru se hra vyrovnala, přesto se MFK Chrudim dostal do dvou příležitostí, ale ani z těchto šancí se prosadit nedokázal. Naopak v závaru utkání mohl rozhodnout domácí Náchod, když v 83. minutě domácí hráč postupoval sám na branku a brankáře překonal lobem. Střela však postrádala potřebnou razanci a jeden z chrudimských obránců ještě stihl míč zachytit před brankovou čarou a odkopem zachránil hostující svatyni.

V penaltách MFK podržel brankář Zíma, který chytil dva pokusy domácích a Chrudim nakonec vyhrála 4:3.

Trenér Chrudimi, Milan Svoboda, se po utkáním pozastavil nad fyzickou připraveností svých svěřenců: „Hlavně během první půle bylo vidět, že polovina sestavy sotva plete nohama. Za druhou část musíme jen chválit, že se kluci semkli a doslova ze sebe vyždímali to, co v některých zbylo a přece jen uhráli alespoň ty dva potřebné body." řekl a zdůvodnil i původce vyčerpání: „Po tomto utkání jsem velmi rozčarován chováním vedení jedné nejmenované školy, která během tohoto velmi náročného anglického týdne vlastně donutila polovinu kluků odehrát 6 utkání během 8 dnů, což je z hlediska fyzické zátěže vražedné." pokračoval.

„Bohužel během jara se nám z důvodu dlouhodobých zranění zúžil kádr a tak jsme nebyli schopni reagovat adekvátní změnou sestavy." dodal Svoboda.