Jeho fotbalovým vzorem je obránce Tomáš Řepka, rád nejen kope do míče, ale také plave a možná i proto na olympiádě fandí Michaelu Phelpsovi. O kom je řeč? O obránci MFK Chrudim PETRU DRAHOŠOVI, kterého čtenáři Chrudimského deníku zvolili v nadokresní části Borcem jara.

Vítězství v hlasování ho pochopitelně potěšilo. „O té anketě mi řekli přátelé a mnoho z nich pro mě také hlasovalo. Z výhry mám opravdu radost, těší mě, že mě někdo považuje za tak dobrého. Ale rozhodně mám ještě pořád co zlepšovat," je si vědom devatenáctiletý mladík.

Petr Drahoš

Ročník narození: 1993
Klub: MFK Chrudim
Post (pravák/levák): obránce (univerzál)
Povolání: student (absolvent pedagogického lycea se sport. zaměřením, od září Dopravní fakulta Univerzita Pardubice)
Záliby: jízda na kole a plavání
Fotbalový vzor: Tomáš Řepka (České Budějovice) a John Terry (Chelsea)

Chtějí zopakovat prvenství

Přibližte nám nejprve vaše fotbalové začátky…
S fotbalem jsem začínal v pěti letech ve svých rodných Miřeticích. Přivedli mě k němu rodiče, především otec.

V minulé sezoně jste působil v dorostu MFK Chrudim, ale máte za sebou i několik zápasů za dospělé. Čekal jste, že po sloučení městských rivalů v jeden klub přijde hned v první sezoně ČFL úspěch v podobě prvního místa?
Myslím, že to nečekal nikdo, ani naši soupeři, že se nám jako nováčkovi v soutěži takhle dobře povede. Jen je škoda, že se kvůli rozhodnutí licenční komise nakonec druhá liga v Chrudimi hrát nebude.

Už to zklamání z neudělení licence přebolelo?
Muselo, nemůžeme se tím zabývat donekonečna. Vrcholí letní příprava, takže už se všichni musíme soustředit na novou sezonu. Třeba se nám povede to první místo zopakovat a tentokrát už se šťastnějším koncem pro nás i naše fanoušky.

Nová sezona už je opravdu za dveřmi, do jejího startu zbývá devět dní. Jaký máte cíl?
Na novou sezonu už se samozřejmě těšíme, já obzvlášť, protože to bude moje první mezi dospělými, i když v minulé sezoně už jsem pár zápasů za naše „áčko" odehrál. Mám rozhodně velkou motivaci předvést, co umím, a pomoci MFK k co nejlepšímu výsledku.

Od září také vysokoškolák

Jak trávíte volný čas, když nekopete do míče?
Baví mě cyklistika a také plavání.

Sledujete tyto sporty třeba na nyní probíhajících LOH v Londýně a máte vůbec čas se dívat?
Olympiádu sleduji hlavně v dopoledních hodinách a večer po tréninku. baví mě sledovat plavání, kde fandím Michaelu Phelpsovi. Pak se samozřejmě zaměřuji na disciplíny, ve kterých máme zastoupení a držím našim sportovcům palce.

A co vaše sportovní vzory?
Mám dva fotbalové obránce Johna Terryho a Tomáše Řepku. Ten je pro mě vzorem především po fotbalové stránce, rozhodně bych ho nechtěl napodobovat i v soukromí (se smíchem).

Otázka na závěr: co vaše budoucí plány?
Letos jsem dokončil studium na střední škole na pedagogickém lyceu se sportovním zaměřením. Abych mohl pokračovat v hraní fotbalu, rozhodl jsem se pro vysokou školu. Od září mě tedy čeká studium na dopravní fakultě na Univerzitě Pardubice.

Nastoupí už v premiéře?

Jméno Borce jara Petra Drahoše padlo shodou okolností i při rozhovoru s trenérem MFK Chrudim Pavlem Jirouskem. Ten totiž dosavadních zkušeností tohoto mladého obránce pravděpodobně využije v premiéře nové sezony proti Loku Vltavín.

Zkušenému stoperovi a kapitánovi Chrudimských Tomáši Linhartovi, totiž pro první utkání sezony vystavila stopku červená karta v utkání I. kola Poháru České pošty s Vlašimí. A kouč Jirousek uvažuje, že by na jeho postu nastoupil právě Drahoš. Ať už to nakonec dopadne jakkoliv, o Petru Drahošovi v budoucnosti určitě ještě uslyšíme.