Kolín - MFK Chrudim 3:1 (2:1)

Branky: 3. Dostálek, 18. Štoček, 63. Seifert 19. Řezníček.

Úvod střetnutí vyšel lépe domácím, když se hned ve třetí minutě Dostálek probil mezi obránci Chrudimi a prostřelil Mrázka. Hosté zahrozili nůžkami Haufa, ale brankář Vízek stál tam, kde stát měl. V 10. minutě se ocitl v dobré pozici kolínský Štoček, míč naštěstí napálil těsně vedle. Hosté však hru vyrovnali a měli najednou míč ve svém držení. Za šest minut se dostal v šestnáctce k balónu Langr, jeho střelu ale zastavilo břevno. Domácí hrozili z brejků a dlouhými nákopy a v 18. minutě si na jeden takový nákop naběhl Dostálek, obešel Řezníčka a centrem našel hlavu Štočka 2:0. MFK odpověděl prakticky hned po rozehrávce, když předvedl pěknou kombinační akci, na jejímž konci Řezníček ranou pod břevno snížil. Ve 26. minutě si se střelou Štočka poradil brankář Mrázek. Chrudimští pak opět začínali mít mírně navrch, v obraně však byli nedůslední. Ve 35. minutě se trestný kop Kopeckého nepříjemně před Vízkem odrazil od drnu, ale nad již ležícím gólmanem přeletěl i branku. Čtyři minuty nato se zase blýskl po hlavičce Radouše Vízek, který jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

Druhá půle začala náporem Chrudimi, v největší šanci ale vyrazil Vízek trestňák Kopeckého se štěstím na roh. Domácí odpověděli brejkem a střelou Nešpora vysoko nad branku. V 62. minutě se k přímému kopu opět postavil Kopecký a Vízek měl opět co dělat, aby jeho střelu vytěsnil. Jenže z protiútoku Kolín znovu udeřil, když si Seifert poradil hned s trojicí obránců a obstřelil brankáře Mrázka (3:1). V 71. minutě zapomněla defenziva Východočechů na Dostálka, ale jeho sólo zlikvidoval Mrázek a dorážka Bláhy mířila nad břevno. Hosté se pak ještě snažili něco se zápasem udělat, ale domácí pozorně bránili a konec utkání si pohlídali. MFK tentokrát chyběla lepší obranná činnost, za což je Středočeši třikrát potrestali.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek Řezníček, Drahoš, Radouš, Adámek (13. Mastík) Langr Kesner (76. Luptovský), Hauf, Sixta, Kopecký Rybička.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Čekali jsme, že když zaprší, tak v Kolíně je hřiště taková houba. Proto jsme měli nějaký předpoklad jak tu hrát, jenže nám jej zhatilo zranění Tomáše Váchy, který si jej přivodil v sobotu, když šel kopat za béčko. Nicméně pořád jsem věřil, že jsme schopni zde něco uhrát i jiným způsobem, ale do zápasu jsme vstoupili špatně, když jsme si hned ve třetí minutě dali skoro vlastní gól. Pak necháme odcentrovat hráče a inkasujeme podruhé, a to bylo špatně. Naštěstí jsme se hned za minutu dostali zpátky do zápasu a bylo vidět, že kluci chtějí. Utkání bylo ale takové soubojové, řekl bych až válečnické, rozhodčí to docela pustil, což některým hráčům příliš nevyhovovalo. Oba mančafty jely naplno, ale domácí dali góly a my ne, takže jim musím k výhře pogratulovat. Kolín je ve svízelné situaci, potřebuje nutně body, a proto hrál jak o život a vítězství si nakonec vyválčil. Nic se neděje, není potřeba z prohry dělat nějakou tragédii, je však třeba se z ní poučit. Já jen doufám, že se nám dá kádr zase zdravotně do kupy, protože jsme museli ještě ve 13. minutě nuceně střídat Jirku Adámka a malinko se nám to rozsypává.

V sobotu hostíme slavnou Viktorku Žižkov, které se nedaří tak, jak si asi představovala. Snaží se to tam nějak oživit, vyměnili trenéra, teď je tam Zdeněk Hašek, náš starý známý z Kunic a Roudnice, což je šikovný chlap, který to tam určitě srovná do latě a něco na nás bude chtít vymyslet. My se hlavně musíme dát zdravotně do pořádku, doma zabojovat a zase přidat nějaké body." (rp)