Velmi bezprostřední průběh navodil moderátor Radek Šilhán z televize Prima, který sice předeslal, že toho o chrudimském fotbale moc neví, ale na dvě jména významných fotbalistů jubilujícího klubu si vzpomněl: „Jsem z Plzně, a tak vím, že poblíž ve Stodu sloužil na vojně Aleš Nešický a trenéra mu tam dělal můj táta, který byl lampasákem. No a s Petrem Vladykou jsem přišel do kontaktu jako novinář při jeho působení v ligových oddílech.“

Příjemným zpestřením programu výročního jednání byla znalostní soutěž 11 stupňů k poháru AFK, ke které nejdéle úřadující předseda v historii klubu Petr Vojtěchovský poznamenal: „Je to jediný pohár, který někdo z AFK získá svými vědomostmi a ne výkony na hřišti,“ Třemi vylosovanými soutěžícími se stali bývalí hráči Pavel Bobvoš, Zdeněk Zelinka a člen oddílu Pavel Žampach. Ten nakonec po remíze s Pavlem Bobvošem rozhodl o svém primátu v doplňující otázce.

Co víte o historii AFK Chrudim vy? Svoje znalosti si můžete ověřit ve vedomostnim kvízu, který nese název Jedenáct stupňů k poháru AFK (viz. níže).

Ve zdravicích popřáli vše nejlepší jubilujícímu klubu mimo jiné jeho předseda Jan Čechlovský, předseda občanského sdružení AFK Chrudim Petr Vojtěchovský (který rovněž přečetl přání k jubileu od předsedy atletického oddílu AFK Chrudim Eduarda Beránka), sekretář KFS Pardubice Martin Voženílek, předseda OFS Vojtěch Čižinský, internacionál Luboš Kubík, který kandiduje do VV ČMFS. Radek Šilhán v této souvislosti poznamenal: „Takže místo Kubíčka tam bude Kubík.“ Luboš Kubík ovšem pohotově reagoval: „Anebo oba.“

Uplynulou sezonu i výhled do budoucna přiblížili trenér A týmu Pavel Jirousek, šéftrenér dorosteneckých složek Ludvík Zajíc a šéftrenér sportovních tříd Ladislav Matras, který převzal pohár za postup divizních žáků AFK do ligy. V průběhu slavnostního jednání obdrželi ocenění i žijící předsedové klubu a Medaili za zásluhy o rozvoj tělovýchovy a sportu převzal archivář klubu Miloš Beran, který nedávno oslavil 80. narozeniny. Za nejstarší „afrkáče“ pozdravil přítomné Břetislav Janovský, který spolu s dalšími dříve narozenými stál před třiceti lety u zrodu jejich každoročních setkání.

VĚDOMOSTNÍ KVÍZ: Jedenáct stupňů k poháru AFK

Kdy byl založen slavný sportovní klub AFK Chrudim (původně FOKC)?
a) 1909

b) 1899

c) 1889

d) 1669

2) Kde bylo v Chrudimi první hřiště AFK?

a) Na Dílnách

b) na Mlatě

c) na Kůlnách

d) na Rafandě

3. Jak se jmenoval odchovanec AFK, který trénoval národní mužstvo beduinů a šejků?

a) Bažant

b) Sokol

c) Ježek

d) Zajíc

4. Jakou přezdívku měl funkcionář AFK, který v roce 1989 kop (po právu) rozhodčího při odchodu ze hřiště do p…..?

a) Vasil

b) Mrazík

c) Nastěnka

d) Marfuša

5. Jak se jmenoval první oficiální archivář AFK?

a) Volenec

b) Měšťan

c) Škorpík

d) Heřman

6) Který z těchto hráčů hrajících za AFK nikdy nehrál v národním fotbalovém A mužstvu České, event. Československé republiky?

a) Cejp

b) Pazdera

c) Vladyka

d) Zikán

7. Ve kterém roce byla dána do provozu hlavní hrací plocha současného areálu AFK, dříve stadionu Emila Zátopka?

a) 1954

b) 1945

c) 1968

d) 1964

8. Jakou přezdívku měl jeden z nejlepších hráčů v historii AFK ve 40. a 50. letech Podehradský?

a) Stony

b) Baklík

c) Panada

d) Piškor

9. Jak se jmenoval úspěšný trenér mládeže AFK přezdívaný „táta“?

a) Dočkal

b) Kubát

c) Dočekal

d) Špejbl

10. Jaký rozměr mají hřiště „umělá tráva“ a tráva AFK (obě jsou stejně velká)?

a) 105 x 68 m

b) 102 x 76 m

c) 106 x 70 m

d) 107 x 66 m

11. Kdo byl prvním soupeřem FOKC a jak utkání skončilo?

a) Slavia Praha B, 0:10

b) AS Sparta Praha, 0:36

c) Pardubice, 5:5

d) SK Novo, 9:2

ZAJÍMAJÍ VÁS SPRÁVNÉ ODPOVĚDI? VÝSLEDKY KVÍZU NAJDETE NA TOMTO MÍSTĚ VE STŘEDU 24. ČERVNA V 10 HODIN.