Spartak Slatiňany - Tatran Miřetice 7:0 (0:0)

Branky : Koráb 2, Trňák, Beneš, Sýkora, Brychnáč, Hanuš

Za ideálního počasí se celé utkání neslo v duchu jednoznačné převahy domácích, která ale přicházela střelecky dlouho vniveč. První gólovku zazdil v 9. minutě Kudrnka, a pak se střelci Spartaku předháněli v netrefování svatyně Miřetic, navíc většinou o několik decimetrů. Do prostoru chráněného brankařem Vodrážkou poprvé vážněji zamířil až ve 25. minutě Koráb, ale prudkou ránu nasměroval pouze do břevna. Jinak se Slatiňanům v první půli chvílemi mohlo zdát, že je branka hostů doslova zakletá.

Zřejmě po důrazné poločasové domluvě trenéra v kabině se zakončování domácích po přestávce rapidně zlepšilo. K prvnímu gólu jim ale pomohla ve 49. minutě až obrovská chyba vystřídavšího brankáře Starého, kterému pod tělem proklouzla do sítě nepříliš prudká střela Trňáka z 25 metrů. Tento moment odstartoval brankostroj Spartaku. O tři minuty později po přiťuknutí Korába patičkou přidal druhý úspěch Beneš. Za další dvě minuty upravil Sýkora už na 3:0.V 61. minutě po krásné akci na jeden dotek Hanuš Sýkora Brychnáč přidal posledně jmenovaný čtvrtý gól, na který navázal hned za další dvě minuty Koráb. A navíc krátce po rozehrání dostaly Slatiňany výhodu přímého kopu z 23 metrů a z něho Hanuš upravil již na 6:0. Konečný účet jednoznačného zápasu podtrhl v 88. minutě dorážkou do prázdné branky Koráb. Hosté si za celých devadesát minut vážnější příležitost nevypracovali.

Sestavy Spartak Slatiňany: Borek (46. Augustin) Bř. Jeřábek (46. Kollert), Beneš, Málek, Kovařík (55. Louvar) Dostál (55. Brychnáč), Hanuš (72. Dostál), Trňák, Kudyn (46. Sýkora), Kudrnka (61. Haizl) Koráb. Tatran Miřetice: Vodrážka (46. Starý) Doležal, Kopecký, Sokol, Najman P. Řezníček, Bureš (46. Zdražil), J. Polívka, Hron O. Polívka, Hrubý.

Cenného úspěchu v podobě remízy se špičkovým mužstvem 1.B třídy si připsali ve středeční přípravě fotbalisté skutečského Junioru.

FK Junior Skuteč - SK Chroustovice 3:3 (2:0)

Branky: 28. Bačkovský, 29. O. Merkl, 54. Loučka 44. Doubravský, 58. Cach, 75 Dvořák.

Zápas se po dohodě trenérů odehrál na 2 x 40 min. Domácí se snažili vyzkoušet nejsilnější možnou sestavu a hra proto v jejich podání nebyla špatná. Zejména se jim dařilo v první půli, kdy kromě dvou branek neproměnili ještě další tři vyložené šance. Po přestávce se začala projevovat kvalita Chroustovic, které se nakonec dočkali pět minut před koncem vyrovnání.

Sestavy FK Junior Skuteč: Vočadlo Kovář, Polívka, Kubík, Vít Rosůlek, Bačkovský, O. Merkl, Naď Odehnal, Polanský (střídali L. Merkl, Janeček, P. Cink, Loučka, Filipi, Bačák). SK Chroustovice: Tuček Koreček, Tichý, Chytil, Klesal Rejman, Dvořák, Hotovec, Matucha Uhlíř, Cach (střídal Doubravský).(rp)