Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Dvě různá vítězství MFK U19

Chrudim - Místní ligoví fotbalisté MFK kategorie U19 měli minulý týden pořádně napilno, ve středu zajížděli do Plzně, v sobotu pak doma hostili Varnsdorf. Chrudimští mladíci to však zvládli a z obou zápasů si připsali pět bodů.

5.9.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

SENCO Doubravka - MFK Chrudim 3:3, penalty 2:4

Branky MFK: Teslík, Trnka, Rybička. Penalty proměnili: Wimmer, Bureš, Rabas, Rybička.

Utkání se hrálo na umělé trávě s vysokým vlasem, což hostům příliš nevyhovovalo. Zejména v prvním poločase měli problémy se zpracováním, přihrávkou i pohybem, čehož Plzeňští (Doubravka je část Plzně) využili ke vstřelení dvou branek. Po poločasové „rozpravě" se ale Chrudim zlepšila a přitlačila soupeře na jeho polovinu hřiště. Paradoxně však z rychlého protiútoku po hrubé chybě obrany a brankáře domácí navýšili skóre na 3:0. Teprve potom se hostům začalo dařit své vypracované šance proměňovat, vyrovnali stav a dokonce v závěru mohli strhnout vítězství na svoji stranu. Leč nestalo se a střetnutí dospělo k penaltovému rozstřelu. Všichni Chrudimští pokutové kopy proměnili, gólman Janda jeden chytil, a tak bod navíc bralo MFK.

MFK Chrudim - FK Varnsdorf 2:0

Branky: Rybička, Rabas.

Oproti středečnímu utkání začali Chrudimští daleko svižněji, ale tempo hry brzy upadlo do průměru. Hosté se snažili o dlouhé míče za obranu a MFK se tomu přizpůsobil pomalým pohybem a vyčkáváním. Světlým okamžikem byla 44. minuta, kdy Bureš pěknou kolmou přihrávkou našel nabíhajícího Rybičku a ten se nemýlil 1:0. Ve druhém poločase si domácí vypracovali menší tlak, který se dočkal zúročení hned v 51. minutě. Rabas „prošel" po levé straně přes vše, co mu stálo v cestě, a prostřelil brankáře (2:0). Dalšími dvěma pěknými akcemi se blýskl střídající Stránský, ale jednou nastřelil tyč, podruhé břevno. Do konce utkání se tak přes mírnou převahu už skóre nezměnilo.

Sestava MFK Chrudim U19: Janda Jindrák, Trnka, Holeček, Rabas Wimmer Teslík (72. Jelínek), Bureš (83. Kalas), Kozák (63. Pejcha), Shejbal (46. Stránský) Rybička. (rp)