Ti zkušenější vyrukovali v sobotu na silného třetiligového soupeře z moravské skupiny, mladíci si v neděli zahráli proti divizní pardubické rezervě.

MFK Chrudim - 1.SK Prostějov 3:2 (1:1). Branky vítězů: Linhart, Kesner z pen., Luptovský. Sestava MFK: Mrázek Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek Jarosz, Vodrážka, Kesner, Vladyka, Dostálek Luptovský (v posledních pěti minutách střídali Drahoš, Langr, Mastík a Malinský).

Moravané přezimují na druhé příčce MFL a bojují o postup do 2. ligy s Třincem a Frýdkem-Místkem. A že to míní s postupem vážně, svědčí jejich kvalitní hráčský kádr, z něhož se v Chrudimi představili známí exligoví fotbalisté Hunal, Zelenka, Pospíšil, Zbožínek či brankář Bureš. A když se hosté hned v úvodní minutě ujali vedení, tak si zřejmě mysleli, že to dál půjde samo. Ale omyl. Domácí fotbalisté se rozehráli k velmi dobrému výkonu a po čtvrthodině hry se podařilo vyrovnat Linhartem hlavou po standardní situaci na 1:1.

Oboustranně kvalitní fotbal pokračoval i po přestávce. V 58. minutě zastavil obránce Hunal nedovoleně Štěpánka a Kesner z penalty přidal druhý gól. V 70. minutě upravil Luptovský po samostatné akci už na 3:1, ale Moravanům se ještě podařilo v poslední minutě korigovat dalekonosnou střelou na 3:2.

Pavel Jirousek, trenér MFK: „Soupeř s řadou exligových fotbalistů gólově orámoval utkání trefami v první a poslední minutě. Ten jejich vedoucí gól přičítám naší nekoncentrovanosti v úvodu zápasu a v poslední minutě bychom také inkasovat neměli. Podobně jsme ztráceli body i na podzim. Máme prostě stále co zlepšovat. Jinak ovšem hodnotím výkon jako solidní."

FK Pardubice B - MFK Chrudim B 1:0 (0:0). Sestava MFK B: Liebelt Řezníček, Drahoš, Valda, Malý Anderle, Langr, Mastík (75. Dvořáček), Malinský (60. Havránek) Kratochvíl (65. Merkl), Kroutil.

Utkání nabídlo zajímavou podívanou z obou stran ve svižném tempu, s patřičným důrazem a především kvalitou. Hosté byli v první půli možná lepším týmem v poli, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Domácí si dvě příležitosti připravili především díky chybám Chrudimských, ale neproměnili. Po změně stran Pardubice vystřídaly více hráčů a hra se vyrovnala. V určitých pasážích měli tentokrát více ze hry domácí. Jediná branka padla po nedorozumění Drahoše s Řezníčkem, kteří se srazili a domácí útočník měl tváří v tvář Liebeltovi jednoduchou pozici. Poté vystrčili růžky i hosté a Havránek dvakrát ohrozil domácí svatyni. Stav se však až do konce nezměnil, a to i proto, že hraniční zákrok na Drahoše jinak vynikající ligový sudí Drábek jako penaltový neposoudil a v poslední minutě střelu Anderleho zastavila tyč.