Tento víkend startují nový soutěžní ročník okresních fotbalových soutěží. Jak to tak vypadá, lze těžko hledat jejich favority, nikdo se k této roli nechce hlásit. Více tedy napoví několik úvodních kol.

Okresní přebor

Z nejnižší krajské soutěže sestoupily do okresu hned dva týmy – Holcim Prachovice a SK Ronov, které nahradily Tatran Miřetice a Sokol Krouna. Ze 3. třídy postoupily do nejvyšší okresní soutěže týmy Sokola Svratouch a SK Svídnice.
„Kádr máme prakticky stejný, jako byl v I. B třídě, ale příliš velké oči v okresní soutěži nemáme. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky," oznámil nám sekretář SK Ronov Josef Zita. Podobné hlasy lze slyšet i v Prachovicích. „Na hostování odešli brankář Luňáček do Třemošnice a Brodňan do Míčova, podařilo se dohodnout příchod zkušeného Petra Pavlíčka, který působil v několika klubech z Pardubicka. Jednoznačný cíl okamžitého návratu si nedáváme, ale kdyby se to podařilo, tak bychom se nezlobili," sdělil trenér Holcimu David Budinský.
Z ostatních účastníků OP budou v popředí hrát zřejmě Rozhovice, Nasavrky, Holetín, ztratit by se nemusely ani Svratouch a Svídnice, které se po krátké pauze vracejí do přeboru. Ale je vcelku reálné, že okresní přebor bude obdobně vyrovnaný  jako v minulé sezoně, kdy jasně odpadla Chrast a v popředí měly mírný náskok oba postupující týmy.
Jinak kosmetickou změnu v názvu mají Stolany. V minulé sezony zde hrálo jejich béčko, letos byla rezerva zrušena, protože z I. A třídy se přihlásili Stolanští pouze do okresu. Z kádru jim odešlo několik fotbalistů, proto je těžké odhadovat jejich výkonnost.

III. třída

Z okresního přeboru sestoupily do této třídy týmy Horní Bradlo a Chrast a je otázkou, jak brzy se z pádu vzpamatují. Ze starousedlíků chce hrát opět na špici tabulky celek Bořic a Jiří Kučera, který byl zvolen v anketě Borcem jara okresních soutěží v rozhovoru připustil, že by se případnému postupu nebránili.
Z nejnižší soutěže postoupil do 3. třídy Ctětín a vítězný Junior Skuteč. „Nebylo by špatné, zopakovat si postup v nadcházející sezoně. Z hostování se sice vracejí do Cerekvice Hromádko a Valla, naopak jsme získali brankáře Saláta z Prosetína, Opavského ze Slatiňan a Rosůlka z Chrudimě. V dohledné době chceme vrátit Skutči krajskou soutěž, kam léta patřila. Začíná se u nás pořádně pracovat s mládeží, tak by tento cíl nemusel být tak vzdálený," doufá sekretář Junioru Tomáš Vít.

IV. třída

V nejnižší okresní soutěži nedošlo personálně prakticky k žádným změnám. Ze 3. třídy sestoupily pouze Dřenice,  rezerva z Prosetína 4. třídu hrát nebude, a tak je těžké hledat z devíti rezervních týmů i ostatních účastníků nějaké favority. Jednotlivé výkony totiž většinou střídají své výkony. Nechme se proto překvapit…