A v prvních přípravných zápasech tento 21letý záložník naznačil, že by mohl být pro chrudimský celek rozhodně přínosem.

Na turnaji v Hluboké jste otevřel skóre proti prvoligovým Budějovicím. Můžete tento gól přiblížit?
Bylo to již v 6. minutě. Dostal jsem se k míči před vápnem Dynama a asi z 22 metrů jsem jej trefil tak, že zapadl přímo do šibenice brankáře Křížka.

Zahrál jste si i proti zkušenému stopérovi Dynama Řepkovi? A co říkali Budějovičáci po utkání, v němž jste je překvapivě porazili 2:0?
S Řepkou jsem se na hřišti coby krajní záložník moc nepotkával. Myslím, že nás prvoligisté v úvodu zřejmě podcenili, my se po vedoucím gólu uklidnili a mohu říci, že jsme vyhráli zaslouženě. Vždyť jsme měli i další šance a Hauf trefil mimo jiné i tyč a břevno. Favorizovaný soupeř byl evidentně zklamán.

Ve finále proti Táborsku jste proměnil rozhodující penaltu. Jak k tomu došlo?
Po sérii pěti penalt to bylo 4:4, a tak se mě trenér Jirousek zeptal, jestli chci jít penaltu kopat. Cítil jsem se dobře, byl jsem rád za trenérovu důvěru, proto jsem přikývl a jsem rád, že jsem nezklamal. Myslím, že po našich výkonech proti favoritům bylo prvenství MFK na turnaji zasloužené. Věděli jsme, že nemáme co ztratit, hráli jsme uvolněně a dobře.

Přišel jste do Chrudimě z FK Pardubice. Jak dlouho jste tam působil?
V Pardubicích jsem hrál od svých čtrnácti let. Mimo jiné jsem zde hrál i extraligu dorostu. V dospělých jsem hrál střídavě za A tým i rezervu. Pamatuji se, že jsem si zahrál i loňské podzimní derby Chrudim – Pardubice, které skončilo 1:1.

Co zatím říkáte letní přípravě v Chrudimi?
Zatím jsem velmi spokojen, je tady dobrá parta, kluci jsou v pohodě. Budu se snažit do kolektivu dobře zapadnout a přispět svými výkony k dalším úspěchům MFK, který v minulé sezoně hodně překvapil nejenom mě.

Již tuto středu od 17.30 hodin hrajete přípravu s dalším prvoligistou z Hradce Králové. Myslíte, že Chrudimští mohou opět překvapit?
Myslím, že v Hradci asi zbystřili po našem vítězství nad Českými Budějovicemi pozornost, a tak nás čeká asi těžší práce. Ale rozhodně chceme navázat na naše turnajová vystoupení z jižních Čech a přispět k dobré úrovni tohoto utkání.