H. Městec – Polička 1:1 (0:1) na penalty 3:4 


Branky: 83. D. Jablečník – 10. Mbah.

První gólová šance domácích se zrodila v páté minutě. Brejkovou akci Davida Jablečníka zastavil faulem brankář Slaný. Svou chybu však vzápětí dokonale napravil,když kryl Hlaváčovu penaltu.
Naopak skóre se poprvé měnilo na druhé straně v desáté minutě. Při závaru před brankou se nejlépe orientoval Nigerijec ve službách Poličky Mbah, který míč se štěstím dopravil do sítě.

Obě mužstva nadále praktikovala ofenzivní fotbal, ale ani tutovky domácího Netušila či poličského Jiřího Petra změnu skóre nepřinesly.

I druhý poločas přinesl řadu šancí na obou stranách, ale oba brankáři své týmy několikrát významně podrželi. V 83. minutě se gólově prosadil D. Jablečník, jehož přesná hlavička znamenala spravedlivou remízu. Druhý bod získali hosté z Poličky, kteří byli úspěšnější v penaltovém rozstřelu. Nejlepšími hráči utkání byli oba brankáři.

Jaroslav Holeček, trenér Heřmanova Městce: „Soupeř se představil jako hodně běhavý a kombinačně vyzrálý tým. Má vysoké hráče a k tomu dva hodně běhavé a v osobních soubojích silné černochy. My jsme nezačali špatně a hned v 5. minutě měli možnost kopat penaltu po faulu na Davida Jablečníka, bohužel Hlaváče vychytal hostující Slaný. To soupeře nakoplo a v 11. minutě šel do vedení po chytře sehrané standardní situaci. Od té doby se hrálo nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první. Hra od vápna k vápnu a nutno podotknout, že to co předváděli oba brankáři bylo až neuvěřitelné.

Nám se povedlo vyrovnat v 85.minutě kdy se po centru Salfického trefil hlavou David Jablečník. Došlo na penalty a v nich byl soupeř úspěšnější, kdy dva naše exekutory vychytal výborný Slaný. Chválím celý mančaft za bojovnost. Výborný byl dnes náš brankář Kouba. My bod berem musíme jít touto cestou, vzít si ponaučení z prvních dvou kol a sbírat bodíček po bodíčku."


Heřmanův Městec: Kouba – D. Jablečník, Svoboda, Dvořáček, Hlaváč, T. Zrůst ml., M. Jablečník, Mach, Salfický, Netušil, Šimon (83. Musil).