Do roli nápovědy pro druhé kolo naší Fortuna ligy jsme oslovili JANA LIŠTVÁNA, fotbalového a futsalového „obojživelníka“. Vysloužil si ji proto, že vydatnou měrou přispěl k výhře SK Chrudim ve Valech 6:1, když vstřelil dva góly.

„Jaro jsme začali dobře, ale musíme vzít v úvahu, že soupeř z Pardubicka potvrdil svoji slabší výkonnost z pásma sestupu,“ nestaví si vzdušné zámky záložník SK Chrudim, který ovšem věří, že „eskáčko“ splní postupový cíl do krajského přeboru. Smělé plány má i s futsalovým Nejzbachem Vysoké Mýto, které ve čtvrtfinále play off vede nad Benagem Zruč nad Sázavou 2:2 na zápasy.
„Rádi bychom o našem postupu rozhodli již při dalším utkání ve Zruči, které se bude hrát zřejmě až na velikonoční pondělí kvůli televiznímu přenosu,“ říká odchovanec mistrovského Era–Packu Chrudim. Zajímalo nás, jestli počítá s futsalovým návratem do Chrudimě. „Jsem rád, že mohu v Nejzbachu hostovat, protože zde mám možnost pravidelně hrát. V nabitém kádru Era–Packu bych tuto jistotu neměl. Ale samozřejmě se budu snažit, abych se jednou prosadil i v Chrudimi,“ říká Lištván.
A jak tipoval 2. kolo Fortuna ligy?
AFK Chrudim – Velim. „Afrkáči“ na jaře dvakrát prohráli na cizím hřišti, doma zdolali Nový Bydžov a zřejmě uspějí i proti soupeři z Kolínska. Tip: 1.

Hlinsko – Česká Třebová. Tým z Vysočiny na jaře dvakrát remizoval, takže se bude jistě snažit o jarní premiérovou výhru. Proti soupeři z pásma sestupu by se mu to mělo podařit. Tip: 1.

Slovan Pardubice – Stolany. Lídr tabulky má velmi kvalitní kádr a a doma nedá soupeři z pásma sestupu šanci na úspěšný výsledek. Tip: 1.

SK Chrudim – Heřmanův Městec. Doma jsme už přes rok neprohráli, tak doufám, že v této sérii budeme pokračovat i v tomto derby, přestože Jiskra prý hrála před týdnem doma proti Slatiňanům velmi dobře. Tip: 1.

Načešice – Dolní Újezd. Domácí si budou jistě chtít spravit reputaci po úvodní jarní porážce v Morašicích. Ale zřejmě jim dost chybí Svoboda, který přestoupil k nám, takže to vidím smírně. Tip: 0.

Semanín – Třemošnice. Nováček z Železných hor, který je naším největším soupeřem v boji o prvenství v I. A třídě, minule doma překvapivě podlehl Litomyšli a pokračoval v nepřesvědčivých výkonech z přípravy. Teď by si to mohl vynahradit. Tip: 2.

AFK Chrudim B – Hlinsko B. Malé okresní derby by mohlo skončit nerozhodně, i když papírově jsou favoritem domácí. Tip: 0.

Prosetín – Proseč. Tady by nemělo být co řešit v duelu druhého s posledním týmem tabulky. Tip: 1.

SK Chrudim B – Rosice n. L. Naše rezerva bude chtít odčinit debakl 0:5 ze hřiště lídra I. B třídy Přelouče. Takže to teď odnese další tým z Pardubicka. Tip: 1.

Chrast – Ronov. V duelu dvou týmů z popředí tabulky okresního přeboru to vidím na dělbu bodů. Tip: 0.