S tím se také rozbíhá naše tradiční tipovací soutěž Fortuna liga čtenářů Chrudimského deníku. Pro úvodní kolo jsme požádali o nápovědu nedávno zvoleného nového předsedu Okresního fotbalového svazu Chrudim MARTINA ŠKRHU, jinak dlouholetého funkcionáře místního „eskáčka“.

AFK Chrudim – Ústí nad Orlicí. Tradiční derby bude zřejmě dost vyrovnané. Ústečtí se na jaře hodně zlepšili, ale „afrkáči“ by doma měli vstoupit do nového ročníku vítězně. Tip: 1.

Hlinsko – Stolany.
Zajímavý duel dvou okresních rivalů v krajském přeboru. Tým z Vysočiny je sice favoritem, ale Stolanští nejsou bez šance, pokud se alespoň přiblíží ke kvalitním jarním výkonům. Mohla by to být dělba bodů. Tip: 0.

SK Chrudim – Svitavy.
Při naší premiéře v krajském přeboru sice hostíme jednoho z favoritů soutěže, který skončil v minulé sezoně na druhé příčce, ale věřím, že nám pomůže nováčkovský elán a početná divácká kulisa při místní pouti. Tip: 1.

Třemošnice – Dobříkov.
Další nováček krajského přeboru z pod Železných hor bude chtít doma také určitě uspět a proti starousedlíkovi této soutěže, kterému se na jaře vůbec nedařilo, by se mu to mělo povést. Tip: 1.

Heřmanův Městec – Moravská Třebová.
Hosté na jaře nečekaně sestoupili z krajského přeboru, ale v heřmanoměstecké Bažantnici uhrají maximálně bod a nedivil bych se, kdyby je domácí Jiskra porazila. Přesto to vidím smírně. Tip: 0.

Slatiňany – Litomyšl.
Slatiňanský Spartak prý má před sezonou značnou marodku a když si vzpomenu na kvalitní jarní výkony Litomyšle, tak mě to vychází v její prospěch, i když bych domácím samozřejmě přál lepší výsledek. Tip: 2.

SK Chrudim B – Hlinsko B.
Naše rezerva, kde dostávají příležitost především nadějní mladíci, by v zajímavém derby Chrudimska doma měla uspět, i když hlinecké béčko nechce bojovat jenom o záchranu, tak jako v minulé sezoně. Tip: 1.

Horní Jelení – Prosetín.
Na horké půdě „jelenů“ to má každý soupeř těžké. Prosetín, který bude mít zřejmě opět postupové ambice by tam ale mohl uhrát alespoň remízu. Tip: 0.

Bítovany – Prachovice.
Domácí mají zřejmě kvalitnější hráčský kádr, než soupeř, který podruhé za sebou sestoupil, proto se příliš nerozpakuji a tipuji v jejich prospěch. Tip: 1.

Nasavrky – Miřetice.
Derby tradičních soupeřů v okresním přeboru by mohlo vyznít ve prospěch domácích fotbalistů, kteří na jaře dlouho bojovali o postup, ale v závěru jara jim došel dech. Snad ho znovu nabrali. Tip: 1.

Supertrefa:
fotbalisté budou po delším herním půstu při střelecké chuti, takže by v tomto kole mohlo padnout dost gólů, třeba 36. ⋌(pn)