Chrudim – Kolín 3:2

V první čtvrthodině měli domácí více ze hry, vedli na rohy 4:0, ale na obranu soupeře nevyzráli. Středočeši se postupně díky nedůrazu domácích osmělili a po první střele na Lanškaše šli ve 28. minutě do vedení, když trestný kop Svobody usměrnil do chrudimské sítě kapitán Doseděl. Poté ještě Lankaš vyškrábl hlavičku jednoho z kolínských střelců. Ve 41. utekl domácímu Klímovi Kalivoda, přihrál na Sussera (přehlasované u) a jeho hlavička znamenala výsledek poločasu – 0:2. Domácím dvě změny do II. poločasu přinesly oživení.

Ve 47. Čižinský vyškrábl Vladykův trestňák na roh a po jeho rozehrání Čechlovský mířil do tyče. Poté byl již zápas v režii AFK, který dokázal třikrát překonat výborného Čižinského a pilíře zadních řad Doseděla. 62. Vácha po centru Rešetára vstřelil kontaktní gól, o pět minut později Rahimič po dvanáctém domácím rohu (celkově 14:2) hlavičkou vyrovnal a v 88. po minutovém pobytu na hřišti střídající „žolík“ Hauf z přihrávky Rešetára profitoval a stanovil konečný stav 3:2.

Fakta – branky: 62. Vácha, 67. Rahimič, 88. Hauf – 28. Doseděl, 41. Susser (přehlasované u). Rozhodčí: Grimm (Plzeň). ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 0:2.

AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský (87. Hauf), Linhart, Rahimič, Klíma – Hýsek (46. Holub), Vladyka, Zvára, Rešetár – Čechlovský (46. Zdražil), Vácha.

FK Kolín:
Čižinský – Holub (73. Felcman), Doseděl, Šourek, Mach – Kalivoda, Majer, Svoboda (84. Čapek), Neuberg – Susser, Štoček.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „Až na úvodní desetiminutovku jsme prospali první poločas, kdy jsme hráli bez pohybu a bez důrazu. Do druhého poločasu jsem provedl dvě změny a zejména příchod Holuba zvýšil důraz ve středu hřiště. Tam jsme získávali více mičů a z toho pramenily naše šance, kterých bylo po změně stran poměrně dost.“

Stanislav Kocourek, trenér FK Kolín:
„Musím začít tím, že hru ovlivnil rozhodčí, který každý přestupek pískal proti nám. V první půli jsme využili několika rychlých protiútoků, ze kterých jsme získali dvoubrankový náskok. Po změně stran jsme byli pod chrudimským tlakem. AFK zahrával několik standardních situací, ze kterých jsme inkasovali.“

Další výsledky - 10. kolo: Dvůr Králové – Holice 2:4, Hradec B – Bohemians B 2:1, Kunice – Týniště 2:0, N. Bydžov – Měcholupy 0:2, Velim – Převýšov 1:2, Živanice – Ovčáry 2:2.