Bořice - Skuteč 0:1 (0:0)

Branka: 85. Naď

Domácím chyběli čtyři hráči základní sestavy, a tak se čekal jednoznačný zápas. Opak byl ale pravdou. Bořičští bojovali a hosté se do šancí dostávali jen ztěžka, navíc co prošlo, pochytal výborný gólman domácích Pospíšil. Když už to vypadalo na překvapivou remízu a penaltový rozstřel, rozhodl o výhře favorita ze skrumáže skutečský Naď. Rozhodčí Šťourač ze Slatiňan, 30 diváků.

Sestavy Sokol Bořice: Pospíšil T. Douda. Durilla, Halatka, P. Beránek, Valášek, Němec, M. Kučera, J. Kučera, Havlíček, Hrozen (střídal Kouřílek). Junior Skuteč: Vočadlo Kolíska, Vít, Merkl, Odehnal, Kubík, Naď, Bačkovský, Polívka, Kovář, Loučka (střídali Janeček, Filipi, Cink, Polanský).

Orel - Tuněchody 1:5 (0:4)

Branky: Kouba Hanko 2, Adámek, Kučera, Mattuš

Slušně odehrané utkání, ve kterém Tuněchody lépe kombinovaly a byla na nich vidět i větší sehranost. O svém postupu rozhodli hosté už do poločasu díky třem vydařeným standardkám a jednom brejku. Domácí sice bojovali, ale na soupeře z vyšší třídy to nestačilo. Za řízení rozhodčího Kykala sledovalo utkání 32 diváků.

Sestavy TJ Orel: Veselý M. Mádlo, Dostál, Hrad, Horník Doležal, Chvojka, T. Mádlo, Kouba Vojtěch, Machač (střídali Mašek, Vostradovský). SK Tuněchody: Kudýn Dzurila, Bažant, Fišer, Hanko, Horák, Pokorný, Faltejsek, Adámek, Mattuš, Kučera (střídali Radouš, Hýl).

Zaječice - Svídnice 1:2 (0:0)

Branky: 87. Pavlačič 57. J. Zelenka, 68. Kubašta z pen.

V čase dovolených chybělo oběma týmům několik hráčů ze základní sestavy, což se projevilo na hře. První poločas byl herně vyrovnaný s náznaky šancí na obou stranách. Po přestávce hosté zpřesnili kombinaci a dostali Zaječice pod mírný tlak, který korunovali v 57. minutě vedoucím gólem J. Zelenky. Další branku přidali o deset minut později po chybě domácí obrany, kdy hostující hráč šel sám na gólmana, ten jej fauloval a z nařízené penalty Kubašta poslal Svídnici do dvougólového vedení. V závěru se Zaječice snažily s výsledkem ještě něco udělat a v 87. minutě korigovali po skrumáži Pavlačičem. Víc už jim ale hosté nepovolili, jejich výhra je zasloužená.

Sestavy FC Zaječice: Sýs T. Kubelka, Hromádko, Zvolánek, T. Kulhánek, Konrád, Z. Pejcha, Pavlačič, Dejdar, D. Pejcha, Mihulka (střídali Fousek, D. Kubelka, Kolář). TJ Svídnice: Vincenci Rulik, Šustr, M. Zelenka, Drahý, Kašpar, Dušek, Ficek, J. Zelenka, Kubašta, Opavský (střídali Dibelka, Jonáš, Starý, Fuxa). Rozhodčí: Baťa, diváků: 120.

Křižanovice - Miřetice 2:1 (0:0)

Branky: 60. M. Žák, 76. O. Pilař 63. J. Polívka

Ve velkém dusnu začali lépe hosté, kteří v prvních deseti minutách Křižanovice jasně přehrávali a jenom díky skvělému Matějkovi v brance nevedli 0:3. Postupem času se ale hra vyrovnala, domácí byli směrem dopředu aktivnější a vytvářeli si i brankové příležitosti. V té největší M. Žák nastřelil břevno. Po přestávce se už pěkná návštěva 170 diváků dočkala i branek. První vstřelil právě M. Žák, když se dokázal prosadit ve skrumáži na malém vápně. Netrvalo však dlouho a Miřetice vyrovnaly pěknou střelou J. Polívky. Čtvrt hodiny před koncem strhly Křižanovice vítězství na svoji stranu díky individuální akci a křížné střele Ondřeje Pilaře. V závěru mohli hosté znovu srovnat stav, ale Zdražil neproměnil pokutový kop, Matějka mu jej chytil. Domácí tak kráčejí za obhajobou loňského primátu.

Sestavy SK Křižanovice: Matějka Michal Pecina, Bejr, F. Pecina, L. Pilař Milan Pecina, M. Žák, Kozel, Novák (83. Bakeš) J. Žák (74. Prokop), O. Pilař. Tatran Miřetice: Starý O. Najman, Doležal, Kopecký, Sokol Beran, O. Polívka, P, Řezníček, Zdražil J. Polívka, Kouba (střídali Bureš, Horník, Hájek).

Semifinále okresního kola Poháru České pošty je na programu ve středu 27. srpna (od 17 hodin) a střetnou se v něm dvojice: Svídnice - Skuteč a Křižanovice - Tuněchody. (rp)