Divizní fotbalisté místního AFK v zimní přípravě narazili již na druhého účastníka České fotbalové ligy a po výhře 2:1 nad FK Pardubice přehráli i rezervu Slavie Praha.

AFK Chrudim – Slavia Praha B 1:0 (1:0).

Pražané přijeli s několika hráči, které testují i jako možné posily pro prvoligový tým, mimo jiné i se dvěma Afričany a Chorvaty. Utkání mělo na toto období přípravy velmi dobrou úroveň, hrálo se rychle a důrazně. Jako jediný se střelecky prosadil Radim Holub, který v desáté minutě zúročil přihrávku Vágnera. Na obou stranách byly k vidění i další brankové příležitosti, ale skóre už se nezměnilo i zásluhou pozorných brankářů obou týmů.

AFK Chrudim: Mrázek (46. Hlouš) – Klíma, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský, Vodrážka (46. M: Holub), Hauf, Vágner (46. Kopecký) – R. Holub (46. Vladyka), Vácha (46. Kroutil).

„Byl to pro nás výborný test, jenom víc takových zápasů. Utkání mělo potřebný náboj, s výsledkem i výkonem svých svěřenců jsem spokojen. Podařilo se nám udržet čisté konto, i když jsme v obraně měli dvě zbytečná okénka, ale soupeř toho naštěstí nevyužil. Jediným mínusem tohoto měření sil byly šrámy Haufa, Kroutila a Vodrážky, ale nic vážného to naštěstí není. Na marodce nám tak zůstává jenom Luptovský, který si zranění přivodil na běžkách,“ glosoval po utkání se Slavií B trenér AFK Pavel Jirousek.

V příštím přípravném utkání čeká „afrkáče“ opět soupeř z České fotbalové ligy. Tentokrát se utkají s týmem Ovčár (v sobotu na umělé trávě v Mělníku). Podaří se jim v praxi potvrdit rčení – Dotřetice všeho dobrého?