AFK Chrudim – RMSK Cidlina Nový Bydžov 7:0 (2:0)

„Afrkáči“ po premiérové jarní výhře v Ústí nad Orlicí 4:2) potvrdili, že jsou při střelecké chuti i nadále. Zpočátku to ale nevypadalo na tak vysokou výhru. Ve 13. minutě trefil Kopecký z úhlu pouze tyč, pak měl dvě nadějné příležitosti R. Holub a střela Vodrážky byla zblokována na roh. Soupeře „načala“ až bratrská spolupráce Martina a Radima Holubových ve 29. minutě, kdy Radim využil Martinovu „uličku“ s klidem exligového kanonýra k otevření skóre. Za dvě minuty mířil Kopecký znovu do tyče, tentokrát ale docela trestuhodně, když po krásné akci Malinského na něho „zívala“ prakticky prázdná brána. Ve 40. minutě zahrál hostující stopér Vaněk rukou a R. Holub z penalty zvýšil na 2:0.

Druhý poločas se už podobal hře kočky s myší. Bydžovská obrana připomínala nejkvalitnější sýr ementál a Chrudimští toho s radostí využívali. V 57. minutě završil R. Holub čistý hattrick po krásném uvolnění mod Vladyky – 3:0. Holubovu kanonádu přerušil po hodině hry Kopecký, který už si seřídil mířidla, a přeloboval bezmocného brankáře Cejnara – 4:0. Pak se opět prosadil namlsaný R. Holub a v 74. minutě upravil již na 5:0. Hlasatel sotva stačil oznámit změnu skóre, když se do střelecké listiny zapsal i Malinský. V 84. minutě po dvou minutách pobytu na hřišti uzavřel skóre Kroutil, který znovu přehazoval nešťastného Cejnara.

Fakta – branky: 29, 40. z pen., 57. a 74. R. Holub, 61. Kopecký, 75. Malinský, 84. Kroutil. Rozhodčí: Vrzal (Tábor). ŽK: 0:2. Diváci: 130. Poločas: 2:0. AFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský (78. Klíma), Vodrážka (60. Štěpánek), M. Holub, Kopecký – Vladyka (82. Kroutil), R. Holub. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Vaníček, Vaněk, Pilař, Kubelka – Obermajer, Žalan, Tomeš (46. Komárek), Ševčík (46. Valenta) – Blažej, Kazda.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „Prvních 25 minut to na takový výsledek nevypadalo. Pak jsme soupeře zatlačili do značné defenzívy a s přibývajícími góly se stávala jeho hra stále bezradnější. Diváci si určitě přišli na své, já mám samozřejmě z takové výhry také radost, ale na druhou stranu teď budu muset celý týden působit na hráče, aby spadli z výšin opět na pevnou zem a nepodlehli přílišnému optimismu.“

Vladimír Blažej, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Co k tomu po takovém průběhu zápasu mohu říci? Naše hra připomínala Den otevřených dveří a podle toho to také dopadlo. V plné nahotě se na hřišti promítly naše aktuální problémy. V boji o záchranu se budeme muset hodně zlepšit.“