Trenéru Pavlu Jirouskovi se na něm hlásila dvacítka hráčů i s navrátilci Haufem a Dvořáčkem z SK Chrudim. Naopak chyběli všichni brankáři, protože Vostradovský je po operaci kolena a Mrázek s Kyselou jsou momentálně ve stavu nemocných. „Situaci s gólmany budeme ještě řešit, jinak se kádr nemění, nikdo z něho neodchází,“ konstatoval Jirousek.

Tento týden je zatím pro hráče takový rozehřívací, aby se po svátečním nicnedělání rozhýbali, a víkend budou mít ještě volný.

Od pondělí druhého lednového týdne se však začne trénovat již naplno, včetně tréninkových jednotek v posilovně a při potřebné regeneraci. Zajímalo nás také, jestli někteří hráči přes svátky příliš nepřibrali na váze?

„Nebylo to tak hrozné, ale s pěticí hráčů, kteří měli pár deka nad váhu, si budu po tréninku chodit zaběhat při odtučňovací kůře, protože i já nemám v tomto směru čisté svědomí,“ usmíval se kouč.

První herní prověrku absolvují „afrkáči“ v sobotu 15. ledna, kdy se polovina kádru utká v Ohrazenicích s kombinovaným týmem FK Pardubice, a druhá část vstoupí do zimního turnaje, který AFK pořádá na své „umělce“, utkáním proti ŽSK Třemošnice (přezimuje na 6. příčce krajského přeboru). (pn)