KRAJSKÝ PŘEBOR

Dobříkov – Hlinsko 0:1

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Těžký terén, malé hřiště a místo fotbalu boj. Tak se dá charakterizovat tento duel, ve kterém jsme byli šťastnější, a tak jsme si odvezli tři body. Jinak to byl remízový zápas."

M. Třebová – Chrudim B 1:3

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Začali jsme velmi dobře, předváděli aktivní hru a brzy vedli, ale bohužel jsme z další šance nedokázali náš náskok navýšit. Navíc jsme se museli vyrovnat se zraněním Ondry Lacmana a změnou rozestavení. Z kraje druhé půle jsme domácím darovali velmi lacino vyrovnání a od té doby to byla otevřená partie nahoru dolů až do konce. Bylo k vidění zajímavé a kvalitní utkání, které jsme nakonec tentokrát i s trochou štěstí, získali pro sebe."

I. A TŘÍDA

Třemošnice – Valy 3:0

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Zasloužené vítězství hráčů ŽSK vidělo v tomto posledním domácím utkání podzimu asi 100 diváků. V sobotu nás čeká ještě odložené utkání v Dolním Újezdu, ale už nyní můžeme konstatovat, že předsezonní předsevzetí o umístění v klidném středu tabulky bylo splněno. Děkujeme touto cestou všem příznivcům třemošnické kopané za jejich účast na utkáních a hlavně těm „skalním", kteří s hráči objíždějí i hřiště soupeřů."

Chrudim C – Březová 5:0

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Proti zdatnému soupeři jsme dokázali týmovým výkonem a kombinační hrou dosáhnout vysokého vítězství bez obdržené branky. Výsledek je o to cennější, že soupeř rezignoval až po 4. gólu. Naše fanoušky zveme na závěrečné utkání s Bítovany, které se hraje ve čtvrtek 8. 11. od 18 hodin na „umělce" letního stadionu."

Pardubičky – Bítovany 0:1

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „V prvním poločase jsme jasně domácí přehráli, ale gólu se nedočkali. Začátek II. půle jsme nezačali dobře, chybami v přechodové fázi soupeří nabídli několik standardních situací a pustili je do hry. V době naší největší herní krize jsme se gólově prosadili a opět ovládli hru. Ovšem dvě žluté karty, které jsme obdrželi a byly naprosto zbytečné, nás v konečném důsledku poslaly do devíti a postaraly se o zdramatizování zápasu. Víceméně nás znemožnily pro nadcházející dohrávku."

H. Městec – Svitavy B 2:0

Rostislav Pilný, asistent trenéra FK Jiskra Heřmanův Městec: „Na těžkém terénu to byla spíše kopaná, než pěkný fotbal, ale to nic nemění na tom, že máme z výhry ohromnou radost. Vyhrát všech sedm podzimních domácích utkání je vynikající. Zisk 29 bodů po podzimu jsme určitě nečekali. Chtěli bychom hráčům za podzimní část sezony poděkovat."

I. B TŘÍDA

Rosice n. L. – Načešice 2:4

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Po delší době konečně šestibodový víkend ( i s béčkem), k tomu ještě báby vyhrály Fed Cup a místní hospodskej je dědkem. To pak směřuje k jedinému: narvat se rozlučkovým gulášem a pak už jenom „držka" v louži a poté jak zpívá Kája Gottů bloudit pasáží. To všechno jsme prakticky splnili. Teď už nám vlastně zbývá v dohrávce rozsekat v sobotu Horní Jelení a pak už končí všechna sranda a čekají nás už jenom romantické víkendy s našimi manželkami, milenkami (záleží jak se kdo cítí ve formě) při sledování StarDance a debatování o tom, kdo se na parketě nejvíc motá."

Luže – Řečany 0:2

Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „Dnes nám nevyšlo prakticky nic. Naší hře chyběla myšlenka a když už se podařilo vytvořit nějakou šanci, selhali jsme v zakončení. Hosté nám naopak dali lekci v produktivitě a proto si odvážejí všechny tři body."

H. Jelení – Miřetice 4:3

Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Než se naše obrana probudila, mohlo to být za 12 minut 5:0. Postupně jsme se na hřišti favorita lepšili a korigovali stav, ale škoda opět neproměněných šancí. I místní fandové říkali, že remíza by byla spravedlivá."

Krouna – Holice B 5:4

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Další adrenalinová záležitost v našem podání. Z jasného zápasu dokážeme udělat drama, tentokráte naštěstí s dobrým koncem pro nás. Holice mají kvalitní mužstvo a vítězství nad nimi nebude mít každý. Celý tým utkání odmakal s velkým nasazením. Zvlášť směrem dopředu, kdy výborně hrající útočné duo Svatoň, Šebek se postaralo o čtyři branky."

Hlinsko B – V. Mýto B 1:3

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Naprosto zbytečná prohra. I když nechci snižovat výkon V. Mýta, byl to soupeř, který byl k poražení. Utkání rozhodlo vyloučení našeho hráče. Následující hodinová přesilovka, byla již vodou na mlýn zkušeného soupeře."

Sezemice – Slatiňany 1:1

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Zásluhou toho, že jsme minulý víkend odehráli jediný zápas v naší skupině 1. B třídy, jsme se dostali do čela tabulky. Ale tomu, že hraje poslední s prvním, nasvědčoval jen průběh prvního poločasu. Měli jsme výraznou převahu, vstřelili jsme gól a od dalších dvou zachránil domácí celek výbornými zákroky jejich gólman. Zdálo se tak, že se nám nemůže nic stát. Jenže po změně stran jsme se přizpůsobili špatné hře domácích, ti si bojovností a důrazem vynutili převahu a nečekaně i vyrovnali skóre. Remíza ze Sezemic je sice pro nás plusový bod do tabulky pravdy, ale je to ztráta dvou bodů. Na hřišti posledního týmu jsme měli vyhrát."

Prosetín – Kameničky 1:0

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Hosté se těšili, že si od nás odvezou nějaké body a za svůj výkon si je zasloužili. Naši hru hodně ovlivnilo zranění Romana Vodvárky v předzápasové rozcvičce, který nám bohužel bude chybět i v derby proti Miřeticím, a nucené střídání P. Hamana v prvním poločase. Na druhou stranu i tak jsme měli více vyložených šancí a protože jsme na rozdíl od hostů dokázali vstřelit branku, zůstaly všechny důležité body doma."
Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Derby mělo všechno – nasazení, bojovnost, spoustu pěkných situací. Výsledku by ovšem slušela spíše remíza a také měla být. Domácí si totiž dali vlastní gól a pro mě z nepochopitelných důvodů nebyl uznán, údajně pro ofsajd. Jsem rád za výkon svých svěřenců. I přesto, že cítili křivdu, tak bojovali až do konce a za to jim děkuji."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL