Pro domácí velmi šťastné tři body vystřelil v předposlední minutě Brendl. Hostující celek na Podharti domácí tým herně předčil, i přestože na stoprocentní šance zase zvítězil Dvůr. Přejímáme podstatnou část referátu, zveřejněného na webu Krkonošského deníku, o kterém lze těžko říci, že by nadržoval hráčům AFK.

Dvůr Král. – Chrudim 3:2

Už po pár sekundách hry se uvnitř pokutového území Dvora k míči dostal exligista Vladyka a jen špatné zpracování způsobilo, že z hranice vápna nepřidělal starosti brankáři Tomkovi. Dvoráci se nemohli dostat do tempa a naopak Chrudimští od začátku útočili. Zvláště přes levou stranu, odkud v první půlhodině několikrát prošli podél brankové čáry téměř až k Tomkovi. Tomu, že úvodní gól vstřelili první hosté, se tak ani nikdo nemohl divit. Paradoxně standardní situaci zahrávanou od půlící čáry by asi Dvoráci měli ubránit. Ve dvou vzdušných soubojích totiž nejprve Vácha a po něm Vladyka přehlavičkovali své strážce a míč tak posunuli až do vápna, kam se vřítil Rešetár a propálil Tomka - 0:1.

První kloudnou akci Dvora vyprodukovali domácí hráči až ve 31. minutě. Hned ale byla gólová. Volf si před vápnem narazil míč s Kilevníkem a přízemní střelou z 10 metrů jen těsně minul vzdálenější tyč Lankašovy svatyně. Jak se při tomto pokusu štěstí od Dvora odvrátilo, hned při tom dalším to domácím vrátilo. Ve 35. minutě se podle hesla „Když nevíš, co s míčem, vystřel!“ zachoval Kilevník a „skákavou levačkou“ překvapil Lankaše – 1:1. Vzápětí mohl skóre otočit Řežábek, ale koncovku tváří v tvář Lankašovi nezvládl. Chrudimský brankář tak napravil své předchozí zaváhání. Ve 38. minutě sudí Pospíšil upřel penaltu hostujícímu celku, když evidentní faul na pronikajícího hráče posoudil jako útočný. V poslední minutě první půle ještě Brendlovovu střelu zastavuje na brankové čáře stojící bek Chrudimi.

Druhou pětačtyřicetiminutovku zahájila obrovská šance Otradovského, jehož píchnutí do míče pod vybíhajícím Lankašem o centimetry míjí tyčku. Na druhé straně se do samostaného úniku dostal Vácha, ale jeho přiležitost zase vyráží nad Tomek. Poté se ale už ke slovu dostala opět Kilevníkova levačka. V 55. minutě se po přetaženém centru „opřela“ do míče a balón po teči zapadl obloučkem do sítě - 2:1. O deset minut později domácí záložník šajtlí skvěle do úniku vysunul Brendla, avšak kanonýr po kličce gólmanovi prováhal správný moment ke střelbě do odkryté branky a z následnou „trmu vrmu“ Chrudimští ubránili. Štěstí stálo při hostech i za další minutu, kdy si Otradovský špičkou kopačky málem přehodil Lankaše a šel by sám na prázdnou kasu.

Jak se blížil konec utkání, Chrudimští přidali na obrátkách a v 84. minutě se dočkali vyrovnání. Vladyka chytře a hlavně přesně rozehraným přímým kopem z 35 metrů posadil míč do malého vápna na hlavu Váchy a tomu se stačilo jen uklonit - 2:2. Dělba bodů by byla asi spravedlivým vyjádřením toho, co se dělo na hřišti. Jenomže. Přišla 89. minuta, zbytečný faul hostů na půlící čáře. Následoval dlouhý pas na hranici šestnáctky AFK, Klazar míč prodloužil za sebe a kde se vzal, tu se vzal, u balónu byl Brendl. Prásk! Napálil míč pod břevno a Dvůr vítězí šťastně 3:2.
Penalta nebyla…

„Podali jsme lepší výkon než v premiéře proti Živanicím, ale na body to opět nestačilo. Škoda, že jsme alespoň o jeden přišli minutu před koncem,“ posteskl si vedoucí mužstva AFK Jan Sládek. Zároveň zdůraznil: „Nechci spekulovat nad tím, že měl sudí odpískat v první půli jasnou penaltu za faul na Holuba. Je však otázkou, jak by zápas dopadl, kdyby ji nařídil a my ji proměnili. Jenže se penalta nekopala, tudíž nebyla!“