SK Chomutov – MFK Chrudim 1:1 (0:0)

Branky: 82. Tafat – 81. Holub. Rozhodčí: Koval (Praha). ŽK: 2:0. Diváci: 450. Poločas: 0:0. SK Chomutov: Zaťko – Klimpl, Hyneš, Vait, Tafat – Kwame, Szmek, Pikl (87. Kaplan), Herák – Dolejška, Klimeš. MFK Chrudim: Mrázek – Drahoš, Linhart, Radouš, Adámek – Jarosz (76. Luptovský), Kesner, Vladyka, Vodrážka, Dostálek (89. Mastík) – Holub (89. Vácha).

Chomutov měl za sebou sérii sedmi zápasů bez porážky, kterou ukončil v minulém kole prohrou 1:2 na hřišti lídra z Kunic. Chrudimští absolvovali dalekou cestu k zápasu s cílem uhrát bod, ale nakonec je mrzelo, že neuhráli tři. Šance na to byly. Ve 34. minutě Kesnerův přímý kop vyrazil brankář Zaťko s námahou na roh. Po jeho rozehrání Vladykou hlavičkoval Adámek těsně nad břevno. Za čtyři minuty po Dostálkově akci mířil Jarosz těsně nad. Bez využití zůstaly i dva samostatné nájezdy Dostálka i dvě střely Holuba, které minuly tyč jen asi o deset centimetrů. Skóre otevřel v 81. minutě přesnou hlavičkou Holub po centru střídajícího Luptovského. Jenže hned po rozehrání srovnal parádní trefou z 25 metrů přímo do šibenice Tafat.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Před zápasem bychom bod brali, po jeho skončení je to pro nás ztráta dvou bodů. Byli jsme aktivnější, vytvořili si šest až sedm velmi dobrých šancí, ale využili jenom jedinou. Soupeř srovnal svojí jedinou ránou na naši bránu, ale ta byla opravdu parádní. Podali jsme velmi dobrý výkon, soupeře jsme jinak k ničemu vážnějšímu nepustili."