SK Dynamo České Budějovice - MFK Chrudim 0:2 (0:1).

Jihočeši nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě i s oběma zkušenými stopery Řepkou a Lengyelem. Chrudim favorita zaskočila rychlou brankou, když v 6. minutě střela Jarozse z 25 metrů zapadla do šibenice českobudějovické branky. Východočechy podržel brankář Mrázek, když kryl velké šance Markoviče a Brazilce Sandra. O překvapivé výhře účastníka ČFL rozhodl v 64. minutě Vladyka, který obešel Lengyela a nedal brankáři Křížkovi šanci 2:0. Dynamo se sice snažilo o zvrat, ale žádnou větší šanci už nemělo.A mohlo prohrát i vyšším rozdílem, kdyby Hauf netrefil brankovou konstrukci v 52. a 79. minutě.

Fakta - branky: 6. Jarosz, 64. Vladyka. SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Riegel (41. Novák), Řepka, Lengyel, Hanzlík Klesa (26. Němec), Zeba, Otepka (41. Řezníček, 62. Thompsen), Rakovan, Sandro Markovič. MFK Chrudim: Mrázek Štěpánek, Radouš, Linhart, Adámek Jarosz, Kesner (78. Valda), Vodrážka (47. Hauf), Vladyka (71. Vávra), Dostálek (59. Kopecký) Václavek (55. Holub).

II. semifinále: FC MAS Táborsko - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1). O 3. místo: SK Dynamo České Budějovice - FC Vysočina Jihlava 2:3 (na penalty).

Finále: MFK Chrudim MAS Táborsko 1:1 (0:1), na penalty 5:4.

V dramatickém utkání se vedení ujalo Táborsko. V 15. min. byl Strnad faulován ve vápně a následnou penaltu proměnil „panenkovským" dloubáčkem. Chrudimští se postupně zlepšovali a podařilo se jim vyrovnat Holubem těsně před koncem 1:1. O vítězi tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm do chrudimské brány nastoupil Lukáš Mrázek a kryl dva pokusy soupeře. Na straně MFK zaváhal jen Holub, který trefil břevno

Fakta - branky: 78. Holub, rozhodující penalta Jarosz 15. Strnad z pen.). MFK Chrudim: Vostradovský (79. Mrázek) Štěpánek (70. Valda), Drahoš, Linhart (41. Radouš), Adámek Jarosz (59. Kopecký), Langr (41. Vladyka), Kesner (41. Vodrážka), Hauf (54. Andrle), Dostálek Václavek (41. Holub).

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Vladyka.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Na turnaj jsme nejeli nějak usilovat o výsledky, ale poměřovat se s kvalitními soupeři. Výsledky jsou pro nás proto příjemným překvapením a je potěšitelné, že nás za předvedené výkony chválili i všichni soupeři."

(pn, pj)