Jedno vítězství doma s Převýšovem 3:0, naproti tomu porážky s nulou v Novém Bydžově, v Horních Měcholupech a naposledy doma s Velimí – všechny shodně 0:2, znamenaly propad AFK na šestou příčku tabulky. Zvláště hořkou pilulku museli domácí diváci spolknout po nevydařeném utkání s Velimí.

„Rozebrali jsme si úvod soutěže a pracujeme na odstranění našich nedostatků. Rádi bychom domácí zaváhání s Velimí napravili už v sobotu na hřišti našeho příštího soupeře – v Ústí nad Orlicí (12. místo, 23 body)“, říká trenér Pavel Jirousek a vrací se k utkání se soupeřem, který na podzim uhrál v Chrudimi remízu 2:2.

„Čeká nás úplně jiný tým než na podzim. Po změně trenéra v Ústí hraje toto mužstvo aktivnější fotbal než na podzim a pokud k tomu přičteme jeho 'horkou' půdu, tak nás čeká další těžký zápas.“

Stále ještě „straší“ tři nuly, kdy se střelci AFK nedokázali prosadit. „Za stavu 0:0 máme šance, ale ani v jednom ze tří vzpomínaných utkáních jsme nedokázali dát gól, a to pak poznamená další průběh. Soupeř hraje to, co potřebuje a my se musíme snažit dobývat, což je těžší než bránit,“ říká chrudimský kouč, který má v kádru desítku mladíků – bývalých dorostenců, kteří sice hned díru do světa neudělají, ale pokud si je nerozeberou týmy z vyšších soutěží a nebo ty bohatší, je v nich jistě budoucnost.

„Nastoupili jsme cestu dávat šanci našim odchovancům, takže ji dostávají. Na druhou stranu je třeba, aby druhá polovina mančaftu, ve které jsou velezkušení fotbalisté, tyto mladíky vedla, abychom z tohoto kolektivu vytvořili celek, který funguje jako tým,“ uzavírá náš rozhovor před sobotním utkáním v Ústí nad Orlicí trenér Pavel Jirousek.

JAROMÍR DOLEŽAL