Loni vyšel fotbalistům AFK Chrudim start do nového divizního ročníku nad očekávání, po třech zápasech měli plný počet devíti bodů. Letos si o tom mohou nechat jenom zdát.„Byl bych nerad, kdyby to tentokrát bylo obráceně než loni a my měli místo tří výher na svém kontě tři prohry,“ poznamenal vedoucí mužstva AFK Jan Sládek. To, že by se tento katastrofický scénář mohl naplnit, doufejme nehrozí.

Rezerva hradeckých „votroků“ totiž také nezačala nijak slavně, ale po debaklu 0:4 v Kolíně doma zdolala nováčka z Nového Bydžova 2:0 a se třemi body je desátá. „Afrkáči“ po porážce s Živanicemi 0:2 podali zlepšený výkon ve Dvoře Králové, ale přesto nakonec z města Safari odjížděli s prázdnou po porážce 2:3.

„I objektivní domácí fanoušci uznávali, že jsme byli herně lepší než jejich mužstvo, ale na krásu se bohužel nehraje,“ posteskl si Sládek. V předposlední minutě si museli Chrudimští vypít kalich hořkosti až do dna, když Brendl vstřelil vítězný gól. Doufejme, že dotřetice to svěřencům trenéra Pavla Jirouska už konečně vyjde naplno.

K optimismu svádí i fakt, že na jaře AFK hradecké „béčko“ zdolal 4:0. Dodáváme jen, že tolik by to ani být nemuselo…

Utkání začíná v sobotu v 10:15 na Letním stadionu v Chrudimi.