Derby „Eskáčka“ a „afrkáčů“ přilákalo zhruba 150 diváků, kteří sledovali napínavý souboj účastníka divize s celkem hrajícím I. A třídu. Rozdíl soutěží ale na hřišti vidět nebyl, naopak se dokonce SK Chrudim podařilo vybojovat první výhru nad svým městským rivalem v přípravném utkání v novodobé historii.

AFK Chrudim - SK Chrudim 2:3 (1:3)

Branky: Hauf 2 – Tesař 2, Vágner.

Sestavy – AFK: Lankaš (Vašíček) – Šibrava (Zelinka), Zdražil, Michalec (Málek), Terer – Kučera (Hausner), Hauf, Hýsek, Kuchta, Rešetár (Kadeřábek) – Čechlovský, Vladyka.
SK: Kramařík – Hudeček, Lankaš, Hromádko, Starý – Šebek, Tesař, Lištván, Pudil Martin – Vágner, Veverka (Wenzl, Fantl, Koreček, Pudil Michal, Kusý).

Úvod utkání patřil fobalistům od Vodojemu, které dostal brzy do vedení nechytatelnou dělovkou Tesař – 0:1. O pár minut později zvýšil náskok SK Chrudim na rozdíl dvou branek Vágner, který mířil z hranice šestnáctky přesně k tyči – 0:2. „Afrkáči“ v tomto utkání testovali hráče širšího kádru a na herním projevu to bylo znát. Snahy o snížení se dlouho nedařily, nakonec se ujal až nečekaný lob Haufa, kterým zaskočil brankáře Kramaříka.

Vstřelená branka vrátila AFK do hry a následující minuty patřily právě svěřencům trenéra Jirouska. Gólový úspěch to však nepřineslo, naopak se na na druhé straně z přímého kopu trefil podruhé Tesař – 1:3. Hráči AFK začali druhou půli tlakem, ale většinu šancí vykryl brankář Kramařík. Snížení přišlo až těsně před koncem utkání, kdy Vladyka vybídl ke skórování Haufa a ten se tváří v tvář Kramaříkovi nemýlil – 2:3.

Konec utkání si ale svěřenci trenéra Mariana Sabola pohlídali a zvítězili tak nad městským divizním rivalem 3:2.

Martin Škrha, místopředseda, sekretář a vedoucí mužstva SK Chrudim:
„ Utkání ovlivnil fakt, že mužstvo AFK zkoušelo hráče i ze širšího kádru a na kvalitě jejich hry to bylo znát. Přesto si myslím, že jsme potvrdili stoupající formu z jarní části uplynulé sezony. V dobrém světle se ukázali příchozí hráči Pudil, Koreček, Starý a Hromádko. „

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „V utkání dostali šanci z dorostu a B mužstva. Spokojen s výsledkem jsem rozhodně nebyl. Mužstvo které hraje o dvě soutěže níž bychom porážet měli.“