KRAJSKÝ PŘEBOR

Litomyšl – Hlinsko 2:1
Miroslav Bouška, asistent trenéra FC Hlinsko: „K našemu vystoupení na hřišti soupeře v Litomyšli mám pouze jedinou větu vyřčenou trenérem domácích po zápase. Lepší v utkání prohrál."

Chrudim B – Svitavy 0:1
Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Utkání s druhým týmem mělo svou kvalitu. Museli jsme provést určité korekce v sestavě, protože scházeli Dvořáček, Holub, Michalec a následovala i poločasová střídání, ale toto jsme myslím zvládli. Nebojím se říci, že jsme byli lepší především co se brankových příležitostí týče, ale trefili jsme pouze břevno, tyč a dvakrát vychytal Kroutila brankář Lampárek. Hostům stačily dva rohové kopy v samotném závěru, aby si šťastně odvezli všechny body. I přes porážku musím hráče pochválit za nasazení a přístup k utkání."

Třemošnice – H. Městec 1:1
Pavel Kolbaba, místopředseda ŽSK Třemošnice: „Kýženého přerušení nepříznivé série bez vítězství jsme se sice nedočkali, ale aspoň jsme získali první jarní bod. Bojovné, místy zbytečně přemotivované utkání mohlo skončit třeba 5:5, ale nad střeleckou impotencí hráčů obou mužstev kroutili hlavou všichni, kteří toto celkem zajímavé derby sledovali."
Tomáš Celunda, trenér Jiskry H. Měste
c: "Derby skončilo zaslouženou dělbou bodů a diváci mohli být spokojeni, protože se hrál pěkný fotbal, a to je důležité. Měli jsme na vítězství, ale to Třemošnice vlastně také. Nemohu nikomu nic vytknout, naopak musím pochválit Davida Salfického, který vstřelil krásný gól, když vybojoval míč a svoji sólovou akci zakončil parádní křížnou střelou."

I. A TŘÍDA

Stolany – Živanice 0:2
Miroslav Hebký, manažer SK Stolany: „Nezachytili jsme úvodu zápasu, ve kterém jsme zbytečně inkasovali, čímž jsme soupeře postavili na nohy. Postupně jsme hru vyrovnali a po změně stran jsme měli dokonce více ze hry. Živanice však měly v brance skvělého Radka Hlouše, který tým viditelně podržel."

Slatiňany – Srch 3:2
Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Dramatický zápas, ve kterém obě družstva chtěla získat tři body – hostům by pomohly v boji o postup, nám samozřejmě v sestupové matematice. Možná i proto viděli spokojení diváci tak napínavé střetnutí. Naši si v první půli vypracovali dvoubrankový náskok, který však hosté, hrající v té době o deseti, krátce po změně stran stáhli. Nám se ještě jednou podařilo vedení navýšit a pak jsme měli ještě dvě tutovky, ale těsně před koncem se hosté dostali opět na dostřel jediného gólu. V napínavém závěru zápasu jsme si však už velmi cennou výhru bez problémů pohlídali a získali pro mnohé asi nečekané, ale zasloužené tři body. Za bojovný výkon proti kvalitnímu soupeři chválím celý kolektiv."

Moravany – Chrudim C 5:1
Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Do zápasu jsme vstoupili jako do „pouťáku" a hrát jsme začali až od 18. minuty, kdy byl stav již 2:0. Do poločasu jsme snížili, ale hned v úvodu druhé půle po zbytečné penaltě bylo rozhodnuto. Kandidát postupu utkání zkušeně dohrál, přidal další dva góly a zaslouženě zvítězil."

I. B TŘÍDA

Načešice – Ronov 1:0
René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Nezaujatý divák se mohl domnívat, že se na hřišti natáčí další díl úspěšného seriálu o vesnickém fotbale Okresní přebor. Ve skutečnosti se opravdu hrálo o body v krajské soutěži. Fotbalová úroveň byla sice z pralesní ligy, ale jinak se fanoušci obou táborů mohli docela dobře bavit. Pokud by tento zápas slovně doprovázel známý fotbalový komentátor pan Bosák, tak si myslím, že i on by měl těžké problémy vymýšlet nějaké vtipné glosy k tomu, co naši kouzelníci z Načešic dokázali všechno „zazdít". Nakonec to ale dopadlo dobře, diváci se za dvacku pobavili a body zůstaly doma. "
Josef Zita, sekretář SK Ronov: „Výsledek je asi odpovídající průběhu utkání, ale prohra o jednu branku mrzí víc jak debakl. Po neproměněné penaltě domácích v 70. minutě jsme už šilhali po bodu, ale Načešice svojí převahu nakonec dokázaly přetavit ve vítěznou branku."

Bítovany – Prachovice 8:0
Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Od prvopočátku zápasu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale na gól si museli diváci počkat zhruba do 25. minuty. Od té chvíle jsme věděli, že body neztratíme a bude jen otázka, jak si poradíme s úpornou obranou soupeře. Vysoké vítězství těší, ale nepřeceňujeme ho. Zato nás mrzí šrámy, které se hráčům přivodily v takto jednoznačném zápase."
David Budinský, trenér Holcimu Prachovice: „Domácí prokázali svoji kvalitu a přehráli nás. Tentokrát jsme ale zápas neodevzdali a nebýt závěru, kdy domácí vstřelili další čtyři góly, ani výsledek by nebyl tak strašný. Navíc jsme mohli několikrát vstřelit gól po pěkných akcích, ale zejména mně chyběl vždy nějaký centimetr. Konečný stav je pro nás opravdu krutý."

Kameničky – H. Jelení 0:1
Petr Zavřel, vedoucí mužstva FK Kameničky: „Co nám byla platná značná územní převaha a několik vytvořených šancí, když soupeři stačilo využít jeden z mála brejků ke vstřelení vítězného gólu."

Hlinsko B – Luže 0:2
František Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko B: „Oproti zápasu v Řečanech jsme dnes neodehráli tak dobrý zápas, hlavně v prvním poločase jsme měli slibné šance, které jsme ovšem nevyužili, a tak nás soupeř po právu potrestal. Čekají nás další těžké zápasy, k nímž musíme přistoupit daleko zodpovědněji a potvrdit jarní vzestup formy."
Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „V poklidném utkání jsme zaslouženě vybojovali tři body. Naše vítězství mělo být ale podstatně vyšší, bohužel jsem neproměnili množství gólových šancí. Mrzí nás zbytečné vyloučení Mikana."

Prosetín – Zámrsk 3:4
Radek Teplý, trenér SK Sokol Prosetín: „Utkání se mi jen těžko hodnotí. Proti favoritovi jsme předváděli zatím nejlepší výkon jara a ještě čtvrthodinku před koncem jsme vedli 3:1. Pak ale hosté snížili a místo toho, abychom my z jasné šance přidali čtvrtý gól, přišlo vyrovnání. Když už jsme počítali alespoň s bodem, tak hosté z rohového kopu se samotným závěrečným hvizdem utkání otočili. Zámrsk má samozřejmě velkou kvalitu, ale přijít o takový zápas je velké zklamání."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL