MFK Chrudim – 1. FC Karlovy Vary 2:2 (1:1).

Před utkáním předali zástupci MFK dárky bývalému předsedovi klubu Františku Malinovi k jeho nedělním 70. narozeninám, ale pak se na hřišti dlouho nic zajímavého nedělo. Teprve ve 23. minutě pálil nebezpečně k tyči Štěpánek, ale brankář Bertelman stačil střelu vyrazit. O minutu později se ocitl v šanci Vácha, ovšem gólman byl opět proti. Jenže po následném rohu Vladyky hlavičkoval Radouš a bylo to 1:0. Radost domácím ovšem vydržela jen tři minuty. Po úniku Nšmce srovnal Nerad rovněž hlavou na 1:1. V závěru poločase měli slibné šance Vladyka a Adámek, ale neujala se ani pohotová střela Haufa, který mířil ze dvaceti metrů těsně vedle.

V úvodu II. půle vystrašil Domin brankáře Mrázka přízemní střelou z dálky. Po hodině hry bylo U Vodojemu opět veseleji. Dravý Dostálek se svým typickým způsobem uvolnil a střelou z úhlu upravil „angličanem“ s pomocí tyče na 2:1. Pohledný fotbal ani další šance MFK zvýšení náskoku nepřinesly, takže přišel v 83. minutě trest. Po standardní situaci měli hosté v šestnáctce Chrudimských tolik prostoru, že mohli dvakrát hlavičkovat, a ten druhý pokus Staňka skončil v síti – 2:2.

Fakta – branky: 24. Radouš, 61. Dostálek – 27. Nerad, 83. Staněk. Rozhodčí: Dobrý (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 460. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský (76. Kopecký), Hauf, Vodrážka, Dostálek – Vladyka (87. Kesner), Vácha (74. Holub). 1. FC Karlovy Vary: Bertelman – Tichota, Domin (80. Novotný), Janovský, Hrubý – Šmrha, Vondráček, Nerad, Němec – Staněk (88. Šaloun), Pruckner (Vu).

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: "V první půli jsme začali podobně, jako jsme končili v Plzni, tedy příliš pasivně. Postupně jsme se sice herně zlepšili, ale dvojnásobné vedení se nám nepodařilo udržet. Zejména druhý gól soupeře padl kvůli nedůslednému krytí protihráčů při standardní situaci. Sice jsme nadále udrželi neporazitelnost v letošních mistrovských utkáních (14 na jaře v divizi a tři podzimní coby nováček ČFL), ale tentokrát je to pro nás jednoznačná ztráta.