První půlhodina byla pro domácí aktéry jako z říše snů. Na koně je posadila 9. minuta, kdy R. Holub využil minelu stopéra Koťátka a „angličanem“ otevřel skóre. V 16. minutě utekl po pravé straně Kopecký a jeho prudký přízemní centr usměrnil do sítě Vácha – 2:0. Nejhezčí moment zápasu přišel ve 24. minutě, kdy Vácha napálil míč asi ze dvanácti metrů pod břevno a zahrál tak potřetí na „Cimbál“, který v hostující bráně nestačil ani reagovat. Po excelentní půlhodině domácích fotbalistů se hra téměř vyrovnala. V závěru poločasu mohl ještě zkompletovat hattrick Vácha, ale zhruba z deseti metrů trefil jenom gólmana. Na druhé straně Hurt zkoušel přelobovat Ždánského, který završil v den zápasu 29. narozeniny, ale oslavenec stačil zasáhnout.

Ve druhé půli se dlouho nic zajimavého nedělo. Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu v 75. minutě, kdy skóroval střídající Vokáček. Pět minut před koncem zakončil pohlednou kombinaci Kopeckého a Kroutila Michalec střelou z malého čtverce nad opuštěnou bránu…

Fakta – branky: 9. R. Holub, 16. a 24. Vácha – 75. Vokáček. Rozhodčí: Slavíček (Hradec Králové). ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 3:0. AFK Chrudim: Ždánský – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Kopecký, Vodrážka (66. Klíma), Vladyka, Vágner (72. Michalec) – R. Holub (80. Kroutil), Vácha.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: "Chtěli jsme potvrdit výhru z minulého týdne v Českém Dubu, a to se podařilo. Vstup do utkání se nám povedl a první poločas odpovídal tomu, co jsme od hráčů požadovali. Vedení 3:0 bylo zasloužené a pěkné. S druhou půli jsem už spokojen nebyl. Hráči k tomu přistupovali velice volně a zápas svým způsobem jenom dohrávali. To by se nemělo stávat. Kdyby hráli tak jak měli, v tempu z prvního poločasu, tak přidali další góly.