A při něm byl poprvé překonán počet účastníků nad magickou stovku.

Na hřiště V Bažantnici se v pátek odpoledne dostavilo celkem 84 střelců a 18 brankářů, kteří mezi sebou zápolili o hodnotné ceny.

Do soutěže bylo zakoupeno celkem 247 penaltových pokusů, soutěž potom skončila po 246. neproměněné penaltě. Brankáři, finalisté, se museli do branky postavit 69 krát.

Soutěž skončila za umělého osvětlení a po desáté hodině večerní byly známy výsledky.

Střelci: 1. Michal Radouš, 2. Jaroslav Kroutil (oba MFK Chrudim), 3. Milan Železný (Heřmanův Městec), 4. Liviu Mocanu (Živanice), 5. Igor Ročín (Přelouč).

Brankáři: 1. Milan Kudyn (Tuněchody), 2. Ladislav Kramařík (Stolany), 3. Tomáš Zrůst, 4. Jan Vašíček (oba Heřmanův Městec), 5. Petr Gajdošík (Čáslav).

Vítězové si rozebrali ceny od sponzorů: Berry, Vše pro fotbal R. Jiráska a Veloservis Jeníček.

Heřmanoměstecká penalta: Zleva Tomáš Zrůst, Ladislav Kramařík, Milan Kudyn, Michal Radouš, Jaroslav Kroutil, Milan Železný.

V neděli jsme se zeptali na dojmy vítězného kanonýra soutěže Michala Radouše, jinak opory zadních řad MFK Chrudim: „Této soutěže jsme se s oddílovým kolegou Jardou Kroutilem zúčastnili i loni. On tehdy vyhrál a já byl druhý. Jsem rád, že jsme si letos pořadí prohodili. Celá soutěž je docela náročná. V základní části jsem do klasické brány proměnil všech, myslím 16 penalt. Ve finálové části, kam postoupilo 30 nejlepších, mně dva brankáři střelu vystihli. Tam se ale kopalo na malé brány elévů," přiblížil skoro pětihodinovou bitvu Michal Radouš. A co říkal losu nového ročníku ČFL? „Začátek ve Vltavíně bude náročný, ale na jaře jsme tam remizovali 0:0, tak snad nepřijedeme s prázdnou ani tentokrát. V domácí premiéře s Převýšovem budeme samozřejmě chtít vyhrát," řekl Radouš.