Ve fotbalovém OP šokovala porážka lídra v Luži, kde o poločase už prohrával o čtyři góly a stačil jen snížit.

Nasavrky – Rváčov 1:0

Po celý zápas měli domácí výraznou převahu, ale bez gólového efektu. O jejich výhře tak rozhodl gól z penalty za ruku.

Fakta – branka: 10. T. Michek (pen.). Rozhodčí: Malivánek. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (P. Štefl). Diváků: 60. Nasavrky: Mikeš – T. Michek, R. Michek, Chvojka, Němec, Dostálek, Turachok, Pilný, Štěpán, Vojíř, M. Plíšek (Fant, Robovský). Rváčov: Beránek – Volf, P. Štefl, Vojta, Veselý, M. Štefl, Tichý, Ťopek, Bečička, Vodička, Kadidlo.

Svídnice – Bítovany 0:0

Hosté ve 45. minutě nastřelili pouze tyč. Po změně stran domácí přidali a zápas byl rovnocenný bez gólového vyjádření.

Fakta - rozhodčí: Hamrník. ŽK: 1:2. Diváků: 90. Svídnice: Holeka – Šustr, Langr, Novák, Starý – Sokol, Kacafírek, Lekeš (60. Dubský, 89. Kubát) – Kaška, Dvořák, Zelenka. Bítovany: Augustin – Filipi, Kysela, Pilař, Hýl, Čechlovský, Tichý, Hašek, Kudrnka, Šnajdr, Řehák.

Vítanov – Ronov 1:1

Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách.

Fakta – branky: Daniel – Svoboda. Rozhodčí: Smitka. ŽK: 3:2. Diváků: 80. Poločas: 1:0. Vítanov: Josef Jůn - Novák, Doležal, Pilař, Jan Jůn, F. Novotný, Dalecký, L. Jůn, Neuwirth, Stehno, J. Novotný (Myška, Nosál). Ronov: Žítek - Staněk, Štěpán, Klug, Polák, Ruml, Filka, Svoboda, Ondrášek, Varga, Klepetko (Daru, Rek, Studnička).

Luže – SK Chrudim B 4:2

V plné sestavě hrající domácí si výborným taktickým výkonem zajistili již v prvním poločase rozhodující náskok nad příliš profesorskou hrou hostí a zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce.

Fakta - branky: Horák 2, Kapitola, Urban - Koreček, Fabián. ŽK: 2:2. Diváků: 80. Poločas: 4:0. Luže: Richter - Pitra, Sejkora, Pekhart, Míka, Hanko, Urban (Dostál), Roubínek, Šavelka, Kapitola, Horák (Tlapák). SK Chrudim B: Vrbka - Koreček, Zelinka, Mrkva (Fabián), Kusý, Pavlík, Fantl, Wenzl, Pudil, Hromádko, Škaryd.

Miřetice – Chrast 4:1

Posvícenský fotbal před pěknou návštěvou domácí bez problémů ovládli.

Fakta – branky: T. Řezníček 2, P. Řezníček 2 (1 z pen.) – Kratochvíl. Rozhodčí: Semerád. ŽK: 3:4. ČK: 1:1 (Maťák – Bouška). Diváků: 250. Miřetice: Pejcha – Maťák, Hájek, Slanina, Sokol, Beran, Slavíček, P. Řezníček, Polák, T. Řezníček, Douša (Paleček, Kalous, Horník). Chrast: T. Málek – Mareš, Patras, Kratochvíl, Bouška, Ročeň, D. Málek, Vokál, Friček, Klapka, Michek (Hlinecký, Vostrčil, R. Málek).

H. Městec B–Chroustovice 6:3

V dramatickém utkání získali favorizovaní hosté po čtvrthodině dvoubrankový náskok. V rezervě Jiskry se ale představil ve výborné formě hrající talentovaný Lukáš Svoboda, na jaře ještě dorostenec, jenž hattrickem otočil na 3:2. Chroustovičtí ještě utkání zdramatizovali vyrovnávajícím gólem, ale závěr patřil opět domácím.

Fakta - branky: Svoboda 3, Krejčík 2, Hovorka – M. Havlíček 2, Mikan. Rozhodčí: Pokorný (Tuněchody). ŽK: 7:2. Poločas: 2:2. Diváků: 125. Heřmanův Městec B: Vegeš – V. Salfický, Krejčík, Vojtěch, M. Salfický – Zahrádka, Bratršovský, Šafránek, Diessl – Svoboda, Celunda (Hovorka, Kocek, Hemmr). Chroustovice: Chytil – J. Havlíček, Koreček, M. Dostál, Popp – M. Havlíček, L. Dostál, Komárek, Dubský – Besperát, Mikan (Chabada).

H. Týnec – H. Bradlo 1:0

Ve vyrovnaném utkání byli hosté pilnější ve střelbě, ale gólově se neprosadili. Fakta - branka: 48. Netuka. Rozhodčí: Ďuriš. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Poločas: 0:0. H. Týnec: Tatíček – Blajda, Černota, Stoklasa, J. Douda – Židek, Horáček, Netuka, V. Douda – Kaplan, Kubeš. H. Bradlo: Zdražil – Sádovský, Pospíšil, Dalecký, Semerád, Jar. Bláha, R. Bláha, Kumpan, J. Bláha, Kroutil, Maruna (Nevečeřal, A. Pospíšil, I. Pospíšil).