SK Strakonice 1908 – MFK Chrudim 2:1 (0:0)

Fakta – branky: 90+1. Repa, 90+4. Hudson – 48. Vodrážka. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 0:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. SK Strakonice 1908: Křížek – A. Dvořák, Riegel, L. Holub, Bakala (70. Repa) – Čadek, Benát, Petráň (83. Radouch) – Řezníček, Z. Linhart, Hudson. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, T. Linhart, Drahoš, Adámek – Kesner, Hauf, Radouš, Dostálek (87. Mastík) – Vodrážka, R. Holub (83. Vácha).

Strakoničtí jsou farmou prvoligového Dynama České Budějovice a náležitě se na tento zápas posílili. Vždyť Českobudějovičtí mají ještě v živé paměti porážku s Chrudimí na turnaji v Hluboké nad Vltavou 0:2. Po většinu zápasu však Jihočeši tahali za kratší konec. V první půli je po půlhodině hry zachránila tyč po střele Holuba. Hned po přestávce se povedla Chrudimákům výstavní kombinace po ose Linhart, Holub, Kesner, Vodrážka, který prostřelil gólmana Křížka – 0:1. Domácí se dostali k první střele na chrudimskou branku v 69. minutě z penalty po „jakoby" faulu Adámka. Benát poté vystřelil přesně k tyči, ale brankář Mrázek stačil fantasticky odvrátit nebezpečí. Poté se hosté dostali několikrát do přečíslení, ale buď to střelecky nezvládli nebo je zastavil ofsajd. Strakonickým se nedala upřít velká bojovnost a v úplném závěru se jim to maximálně vyplatilo. Na začátku nastaveného času po centru Dvořáka Repa hlavou srovnal na 1:1. A kalich hořkosti si Východočeši vypili v 94. minutě. Obránce Adámek chtěl zahrát malou domů, ale tak nešťastně, že se míče zmocnil Brazilec Hudson a prakticky do prázdné brány vstřelil vítězný gól domácích.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi. „Z takovéto porážky se těžko vzpamatovává. Vždyť jsme si vytvořili převahu, měli několik šancí a Strakonice vystřelily na naši bránu poprvé až po více než hodině hry, kdy zahrávali penaltu, ale tu brankář Mrázek skvěle kryl. Když jsme poté nevyužili několik dalších slibných možností definitivně rozhodnout, tak soupeř, který bojoval do poslední chvíle, dokázal dvěma góly otočit skóre. Za to mu můžeme jen blahopřát."