Chrudim Generálku před sobotním utkání Poháru České pošty mají za sebou fotbalisté MFK Chrudim. Obstaralo ji středeční východočeské derby s Letohradem, v němž oba dřívější soupeři z uplynulého ročníku třetí ligy nakonec rozdělili body.

Letohrad MFK Chrudim 1:1 (1:1). Branka Chrudimi: Vávra. Sestava MFK: Liebelt Valda, Dvořáček, Drahoš, Rufer Andrle, Vávra, Langr, Mastík, Kopecký Václavek (Kroutil, Lacman, Michalec).

Příprava fotbalistů zdejšího MFK vrcholí a kádr loňského vítěze ČFL právě krystalizuje. Ve středečním přípravném utkání proto nechal trenér Pavel Jirousek opory mužstva doma a postavil jedenáctku převážně z nadějných mladíků. „Pro utkání s Letohradem jsme nechali odpočívat většinu stabilních hráčů a přednost dostala naše mladá generace. Byl to pro ně poslední test před zúžením kádru," vysvětlil včera chrudimský lodivod Pavel Jirousek. „Pro mladíky to bylo náročné utkání, některým se vyvedlo více, jiným méně," dodal. Jména těch, kteří se nakonec do širšího výběru nedostanou, z pochopitelných důvodů uvádět nechtěl. Zaznít měla poprvé až na včerejším tréninku. „Jedná se o pět až šest jmen. Nejdříve se to dozví samotní hráči," doplnil Jirousek.

Ten už svůj tým chystá na nového soupeře. V sobotu totiž jeho svěřence čeká první ostrý zápas nové sezony. V prvním kole Poháru České pošty přivítají od 17 hodin na Letním stadionu v Chrudimi FC Graffin Vlašim. Proti týmu ze druhé ligy už MFK nastoupí v plné síle. „Vlašim je samozřejmě favoritem utkání, ale to neznamená, že nebudeme bojovat o postup," říká k zápasu Pavel Jirousek. Zároveň ale dodává, že pohárové zápolení pro Chrudim v nadcházející sezoně prioritou nebude: „Na prvním místě jsou pro nás mistrovská utkání v ČFL. Z tohoto pohledu je utkání s Vlašimí předposlední přípravou."

Chladným ho nechávají i spekulace, že v případě pohárového postupu by Chrudim mohla narazit na Pardubice. Ve druhém kole by totiž na MFK čekal vítěz duelu Náchod Pardubice. „Samozřejmě víme, že by na nás podle rozlosování mohly vyjít, ale tak daleko ještě rozhodně nemyslíme. Máme dost svých starostí s kádrem a přípravou na ČFL. Jiné úvahy jsou předčasné," brzdí podobné myšlenky trenér.

A tak se vraťme k sobotnímu utkání Poháru České pošty s Vlašimí. To nabídne souboj s kvalitním druholigovým soupeřem. A fanoušci chrudimského fotbalu, kteří již počítají dny do startu dalšího ročníku ČFL, by si ho rozhodně neměli nechat ujít.