A to před začátkem sezonu určitě nikdo nečekal. V závěru jej ovšem čeká těžká prověrka, protože změří síly s trojicí největších pronásledovatelů (nyní s rezervou Mladé Boleslavi, pak v Kunicích a na závěr v derby s Pardubicemi).

FC Písek – MFK Chrudim 0:2 (0:2).

Úvod zápasu přinesl vcelku nevýrazný fotbal. Hosté se ale rychleji dostali do tempa a ve 26. minutě zúročil pohlednou kombinaci s Kesnerem Vácha ve vedoucí gól. Když o deset minut později zvýšil po akci Dostálka Hauf přízemní střelou k tyči z hranice šestnáctky na 0:2, bylo nakročeno k dalšímu vítězství (již jedenáctému v řadě!). Východočeši následně kontrolovali vývoj zápasu a zvláštní pozornost věnovali domácímu kanonýrovi Zušťákovi, který se vůbec neprosadil. O veškeré naděje se domácí připravili v 66. minutě, kdy Štrajt nevybíravě fauloval Štěpánka a musel jít předčasně pod sprchy. Chrudimští pak měli ještě několik slibných přečíslení, ale skóre se již nezměnilo, což hosty pochopitelně už nemuselo mrzet.

Fakta – branky: 26. Vácha, 36. Hauf. Rozhodčí: Vlasjuk. ŽK. 2:0. ČK: 1:0 (66. Štrajt). Diváci: 300. Poločas: 0:2. FC Písek: Pešula – Malý, Kubiš, Pastyrik, Štrajt – Mašát (63. Klavík), Zušťák, L. Holub, Listopad – Šlehófer (46. Šlajs), Kučera. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (86. Luptovský), Hauf, Vodrážka, Dostálek (86. Vágner)- R. Holub, Vácha (78. Vladyka).

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Podali jsme velmi dobrý, disciplinovaný výkon a soupeře nepustili do vyložené šance. V první půli se nám podařilo vstřelit dva góly a po vyloučení domácího hráče bylo jen otázkou, jestli se nám podaří skóre navýšit. Sice to nevyšlo, i když několik možností na to bylo, ale i tak jsem s hrou celého týmu spokojen.“