Utkání začalo smutně, minutou ticha za tragicky zesnulého dorostence MFK Chrudim Lukáše Kašpárka, ale po devadesáti minutách panovala Za Vodojemem mnohem radostnější atmosféra.

MFK Chrudim– Sokol Ovčáry 2:0 (0:0).

Hned vprvní minutě naznačil domácí kanonýr Holub, že nováček nehodlá navázat na čtyři porážky ze vzájemných zápasů ztýmem Ovčár a vyzkoušel přízemní střelou brankáře Straku. V11.minutě unikl dravý Dostálek, Vladyka následně našel vdobré pozici Haufa, ale zjeho střely rovněž „nezapršelo“. Na konci první půlhodiny po hádherné přímočaré spolupráci Vladyky sDostálkem hlavičkoval Holub těsně do zámezí, což byla největší šance poločasu. Před odchodem do šatny poprvé zahrozili isokolíci, ale spřímým kopem Mareše si brankář Mrázek poradil.

Druhý poločas otevřel čestný výkop odchovance obou chrudimských oddílů Arnošta Pazdery, který po odchodu zChrudimě hrával patnáct let za Spartu Praha a šest let vnárodním týmu, kde odehrál 19zápasů a vstřelil dva góly. Radim Holub, který také kopal ve Spartě, mu poté předal dres MFK Chrudim sjeho vyšitou jmenovkou. Domácí pokračovali vbojovném akltivním pojetí a vdobrých šancích se ocitli dvakrát Adámek, Luptovský a Hauf. Zničehonic však mohlo uhodit na druhé straně, kdyby v65.minutě Dittrich (svého času hrával iza futsalový Era-Pack Chrudim), netrefil pouze břevno. Tento moment jakoby nalil svěřencům trenéra Jirouska čerstvou krev do žil.

Ominutu později Luptovského hlavičku odvracel před brankovou čárou obránce Studený, ale v72.minutě už se domácí aktéři dočkali. Holub rozehrál rohový kop, míč se kněmu ze skrumáže vrátil a následný přízemní centr proměnil Vladyka vhistoricky první mistrovský gól MFK– 1:0. Oněkolik minut později to Hauf zkoušel dvakrát zdálky, ale měl nepřesnou mušku. Pečeť zasloužené výhry přišla v87.minutě. Chrudimští se ubránili vzávaru po rohovém kopu, míč se dostal kHolubovi, který nádherně vysunul Luptovského a ten ještě parádněji „Poborského lobem“ překonal bezmocného Straku podruhé!

Fakta– branky: 72.Vladyka, 87.Luptovský. Rozhodčí: Haleš (Hradec Králové), bez karet. Diváků: 580.Poločas: 0:0). MFK Chrudim: Mrázek– Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek– Luptovský, Hauf, Vladyka, Vodrážka– Holub, Dostálek (90.Kopecký). Sokol Ovčáry: Straka– Chalupa, Ondrák, Maršner, Studený– Horák, Hyka (76.Muller), Cigánek (56.Martínek), Dittrich– Hašler (46.Róth),Mareš.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Utkání bylo podle očekávání pro nás velmi náročné, protože zkušený soupeř má velmi kvalitní kádr. Ale jsem rád, že jsme se mu dokázali vkvalitním herním projevu vyrovnat a díky velké bojovnosti jej inezřídka předčít, zejména vprvním poločase. Všichni moji svěřenci podali maximální výkon a bylo by nespravedlivé někoho vyzdvihovat. Parádní tečkou byl druhý gól Luptovského po spolupráci sHolubem, který přihrál ina první branku Vladyky. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát první mistrovský zápas pod novým názvem MFK Chrudim. Výhra by měla pomoci především našim mladíkům ke zvýšení sebevědomí, ale rozhodně ji nepřeceňujeme­.“

Zdroj: Youtube