„Stejný počet bodů však mají i oddíly, které se umístily za námi na osmém až jedenáctém místě,“ poukazuje sekretář Hlinska Ivan Kembický. Pro jeho tým nakonec rozhodlo skóre. „Proto s tímto umístěním nemůže být vůbec spokojení,“ dodává Kembický.

Hlinecký kádr je přitom plný kvalitních fotbalistů a současné postavení v tabulce určitě neodpovídá možnostem mužstva ani jeho předsezónním ambicím. Hlineckým totiž v minulé sezoně jen těsně unikl návrat do divize, o to větším zklamáním je nynější umístění v tabulce. Ztráta na vedoucí Ústí nad Orlicí činila před zimní přestávkou už 18 bodů.

Pomohla změna trenéra

V čem hledat důvody neúspěšného podzimu? „Jednou z příčin byly nevyrovnané výkony našeho mužstva hlavně na začátku soutěže, k tomu se přidala velká nemocnost a dlouhodobá zranění některých hráčů,“ vypočítává sekretář Kembický. Start podzimu Hlinsku opravdu nevyšel. Po pěti porážkách v řadě se tak s týmem musel rozloučit tehdejší trenér Petr Beneš. Na jeho místo nastoupil dosavadní trenér dorostenců Jiří Skála. Po jeho příchodu se mančaft konečně trochu zvedl a dostavily se i body. Přesto mají Skálovi svěřenci přes zimu na čem pracovat.

V současné době je kádr Hlinska tvořen z velké části domácími odchovanci a svým věkovým průměrem patří mezi nejmladší družstva v krajském přeboru. „Pro jarní část sezony počítáme s tím, že postupně zařadíme do kádru dva hráče z našeho staršího dorostu. Případné posílení dalšími hráči je v jednání,“ informuje Kembický o změnách na soupisce. O budoucnost tak mají v Hlinsku v tomto směru postaráno.

Hlinečtí zakončili podzim se skóre 24:18. O góly se podělilo více hráčů, nejlepším Hlineckým střelcem v podzimní části byl pětigólový Netolický, o gól méně vsítil Slavík. Jedničkou v brance byl gólman Kopecký, který pětkrát udržel čisté konto.

Šest přípravných utkání

Hlavní část zimní přípravy začne hlineckým fotbalistům 12. ledna příštího roku a je směřována tradičně do okolí stadionu v Olšinkách. „Pro vylepšení přípravy je naplánována jednou týdně hala, dále bude zařazen spinning a případně i plavecký bazén. Dle možností se uvažuje o zimním soustředění,“ doplňuje sekretář. Do začátku soutěže by měli Hlinečtí odehrát šestici přípravných utkání na umělé trávě, a to s celky Valašské Meziříčí, AFK Chrudim, Vrchovina, Havlíčkův Brod, Tesla Pardubice a Humpolec.

Cíl pro jaro mají v Hlinsku jasný. „Jednoznačně musíme zlepšit náš herní projev a samozřejmě také s tím související postavení v tabulce,“ přibližuje Kembický. Až jarní utkání ukáží, zda se tento úkol fotbalistům z Olšinek podaří splnit.

Zahrajte si na fotbalové profesory! Oznámkujte podzimní sezonu FC Hlinsko v anketě vpravo!