MFK Chrudim – FC Chomutov 2:0 (0:0)

Po úvodní bezzubé dvacetiminutovce se osmělil Vácha a přízemní střelou vyzkoušel brankáře Zaťka. Ve 22. minutě hlavičkoval Holub po centru Kesnera těsně vedle. Za dvě minuty ovšem hořelo na druhé straně a Hauf stačil před brankovou čárou zastoupit gólmana Mrázka po střele Dolejšky. Největší šanci Chrudimských v první půli zmařil Vácha, který se ve 36. minutě pěkně uvolnil v šestnáctce, ale z otočky mířil do zámezí. Za dvě minuty ještě prošel do vápna Štěpánek, prudce však trefil jenom brankáře.

Druhou půli začali lépe hosté a ve 47. minutě T. Smola naštěstí svou akci nezakončil, byl z toho jen roh. V 52. minutě sklidila potlesk dalekonosná střela Adámka, která profičela těsně kolem šibenice chomutovské svatyně. Domácí aktéři se dočkali radosti až v 63. minutě. Kesner ideálně našel Holuba a ten hlavou otevřel skóre – 1:0. O pět minut později mohl být chomutovský stopér Černý rád, že viděl jenom ŽK po faulu na Kesnera, který by jinak šel sám na bránu. Hosté se v závěru pochopitelně snažili o vyrovnání, ale v 88. minutě zapomněli na zadní vrátka. Toho využil Vladyka, který vysunul do sóla Dostálka a pro něj nebylo problém přidat uklidňující druhý gól.

Fakta – branky: 63. Holub, 88. Dostálek. Rozhodčí: Janoch (Plzeň). ŽK: 0:2. Diváci: 545. Poločas: 0:0.

MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner, (Luptovský), Hauf, Vodrážka, Dostálek (90. Kopecký) – Vácha (81. Vladyka), Holub. FC Chomutov: Zaťko – Vait, Černý (78. Gibala), Tancoš, M. Smola – Sigmund, Doksanský (66. Pavlíček), Strouhal, Dolejška – T. Smola (Kamdem), Hyneš.


VIDEOROZHOVOR:

Zdroj: Youtube

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Zhruba po dvaceti minutách jsme získali územní převahu, ale soupeř hluboko v bloku bránil a dlouho jsme nemohli nic pořádného vymyslet. Ve druhé půli jsme si řekli, že musíme něco zlepšit a oba krajní záložníci si začali vyměňovat místa. To se zúročilo při úvodním gólu Kesnera, který ideálně nacentroval Holubovi na vedoucí gól, a vlastně i v závěru, kdy přidal pojistku Dostálek. Cením si nejen další výhry, ale i faktu, že jsme neinkasovali. Chomutov je sice poslední, ale zatím ve všech zápasech venku dokázal skórovat.

Zdroj: Youtube