Po výhře nad prvoligovým Dynamem České Budějovice 2:0 a prvenství v kvalitně obsazeném turnaj v Hlubové nad Vltavou se fotbalisté MFK Chrudim představili v přípravě na novou sezonu proti dalšímu prvoligistovi, tentokrát z Hradce Králové. Prohráli sice o dva góly, ale jejich výkon měl opět solidní parametry.

MFK Chrudim FC Hradec Králové 0:2 (0:1).

Branky: 9. Voltr, 67. Zelený. MFK Chrudim: Mrázek Štěpánek, Linhart (66. Drahoš), Radouš, Adámek (74. Valda), Jarosz (57. Hauf), Kesner, Vodrážka (76. Mastík), Vladyka (85. Langr), Dostálek (80. Vávra) Holub (67. Kopecký). FC Hradec Králové: Lindr (46. Koubek) Pávek (46. Dvořák), Kaspřák, Fukal (60. Janoušek), Poděbradský Schwarz (60. Hochmeister), Strnad (46. Holeš) Harba (60. Šisler), Klapka (60. Mrázek), Voltr (46. Štěpán) Uškovič (60. Zelený).

Favorit se ujal vedení v 9. minutě Voltrem, který převzal přihrávku na hranici ofsajdu a nedal brankáři Mrázkovi šanci. V první půli se hrál vyrovnaný duel s minimem šancí. Po čtvrthodině hry nebezpečně pálil Dostálek a Lindr s námahou kryl. Ve 37. minutě sudí Vodrážka „votrokům" odpustil penaltu za ruku Poděbradského. Před odchodem do kabin se dostal do podobné šance jako Voltr při prvním gólu Uškovič, ale v koncovce zaváhal.

„V první půli jsme nepodali optimální výkon, v naší hře mi chyběly hlavně přesnější kombinace a důraz," nejásal hradecký trenér Jiří Plíšek. Proto hned o poločase udělal čtyři změny v sestavě a od 60. minuty vystřídal dalších pět hráčů. Hra jeho týmu se přece jenom zlepšila, ale nejprve v 54. minutě hosté přečkali ve zdraví velkou šanci Dostálka, který po sólové akci mířil těsně vedle Koubkovy svatyně.

Na druhé straně měl dvě velké šance Dvořák, ale v obou případech bravurně zachraňoval brankář Mrázek. V 67. minutě však již byl bezmocný proti střele Zeleného z bezprostřední blízkosti, který zakončil rychlou kombinační akci svého týmu. V závěru utkání se postupně dostávali na hřiště i chrudimští mladíci a na výsledku se již nic nezměnilo.

„Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát proti dalšímu kvalitnímu soupeři, což je zejména pro naše mladíky dobrá škola. S favoritem jsme sehráli zejména v první poločase vcelku vyrovnanou partii, na můj vkus jsme si vytvořili poměrně málo šancí," ohlížel se po utkání za jeho průběhem trenér MFK Chrudim Pavel Jirousek.

Další přípravné utkání čeká chrudimské fotbalisty tuto sobotu v hanácké metropoli, kde nastoupí proti třetiligové rezervě Sigmy Olomouc. Ve středu 25. 7. si zahrají ve Vamberku proti Letohradu a příští sobotu od 17 hodin přivítají v prvním kole Poháru České pošty druholigovou Graffin Vlašim.

Zdroj: Youtube