Sportovně technická komise PKFS totiž ve středu zjišťovala u pořádajících oddílů, jak jsou na tom s hracími plochami i vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí na konec týdne. Mezi kluby, které mají z tohoto pohledu problémy, je i FC Hlinsko. „V současné době u nás máme několik centimetrů sněhu, mrzne a má prý ještě nějaký sníh připadnout. Proto jsme na svaz oznámili, že chceme zápas s týmem Přelouče odložit. Již je znám i náhradní termín, a sice středa 1. května od 17 hodin," informoval nás sekretář hlineckého klubu Ivan Kembický.

Podobné problémy nemá rezerva MFK Chrudim, která má možnost odehrát zápas na umělé trávě Letního stadionu a také ji samozřejmě využije. Zápas se Sokolem Moravany se bude hrát v sobotu od 17 hodin.

A jak to vidí před jarním startem trenér MFK B Miroslav Teplý? „V Moravanech jsme na podzim prohráli, a tak se budeme chtít doma rehabilitovat. Víme sice, že se soupeř posílil, ale bude to úplně jiný zápas na úplně jiném hřišti a jelikož se bude hrát v sobotu od 17 hodin na umělé trávě, tak by klimatické podmínky neměly mít výraznější vliv na jeho sehrání. Sestava by měla být optimální, a proto bychom každopádně rádi úspěšně vstoupili do jarních odvet."