MFK Chrudim – AC Sparta Praha B 2:1 (1:1).

Fakta – branky: 44. a 49. Radouš – 6. Konate. Rozhodčí: Váňa (Nové Strašecí). ŽK: 4:1. Diváci: 640. Poločas: 1:1. MFK Chrudim: Mrázek – Drahoš, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský (75. Mastík), Kesner (89. Jarosz), Vodrážka, Vladyka, Dostálek – Holub (88. Vácha). AC Sparta Praha B: Holý – Karafiát, Hovorka, Deli, Nový (85. Jakubov) – Folprecht, Matoušek, Pouček (65. Kučera), Sýkora – Balaj (65. Juliš), Konate.

Chrudimské fotbalisty v úvodu zmrazil rychlý a parádní gól sparťanů, který v 6. minutě obstaral střelou pod břevno Konate. Naštěstí nepříjemné překvapení netrvalo dlouho a v 10. minutě mohl srovnat Dostálek. Na malém čtverci však nedosáhl na centr. Za čtyři minuty měl tutovku Holub, ale po ideálném centru Luptovského hlavičkoval jen do gólmana. Ve 32. minutě na druhé straně brankář Mrázek včas vyběhl proti Sýkorovi. Ve 36. minutě minul Adámek hlavou po rohovém kopu bránu Sparty jenom o pár centimetrů. Před odchodem do kabin ovšem dostal příležitost zahrávat přímý kop asi z 25 metrů (téměř ze stejného míta jako minule proti Strakonicím) a na nechytatelnou dělovku k tyči byl i 206 centimetrů vysoký brankář Holý krátký – 1:1.

Autor vyrovnávacího gólu zazářil ještě jednou hned v úvodu druhé půle. Ve 49. minutě zůstal nepříliš dobře hlídán při rohovém kopu Vladyky a přesnou hlavičkou otočil skóre na 2:1. Hosté mohli zanedlouho vyrovnat Balajem, jenže jeho střelu z úhlu vyrazil Mrázek na roh. Po hodině hry brankář Holý lajdácky rozehrál míč, ten se postupně dostal k Holubovi, ale radost po jeho střele zkalil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Necelou půlhodinku před koncem vystřídal Balaje chrudimský odchovanec Lukáš Juliš, ale ani on, ani jiný sparťan se do vážnější příležitosti nedostali, a tak se domácí fotbalisté mohli radovat, že rezervě Sparty oplatili podzimní porážku 0:3 ze Strahova.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Po rychlém a povedeném gólu soupeře jsem měl obavy, jestli to moje svěřence psychicky nesrazí. Naštěstí se tomuto nepříjemnému faktu nepodali, naopak bych řekl, že je to vyburcovalo a zaslouženou odměnou nám bylo otočení nepříznivého skóre dvěma parádními trefami stopéra Radouše. Doufám, že nás tato zasloužená a cenná výhra ještě víc posílí v naší snaze podávat zlepšené výkony oproti nepříliš povedenému podzimu."

Martin Hašek, trenér Sparty Praha B: „Podařilo se nám brzy vstřelit pěkný gól, ale pak se mi zdálo,že rozhodčí obrátil svůj trend řízení zápasu a fotbal mě postupně přestal bavit. Víc k tomu nemám do říci."

Zdroj: Youtube