VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTBAL: Rychtář Cup bude letos skromnější

Hlinsko - Za současné nelehké ekonomické situace se v FC Hlinsko podařilo udržet počet všech družstev, což je velkým kladem.

9.7.2009
SDÍLEJ:

Z fotbalového derby Skuteč - Hlinsko 0:0.Foto: Karel Dvořák

Právě skončenou fotbalovou sezonu 2008-2009 hodnotí vedení oddílu jako poměrně úspěšnou. V současné nelehké ekonomické situaci se podařilo udržet stávající počet družstev jak dospělých, tak mládeže a i umístění v konečných tabulkách je většinou dobré.

„A tým dospělých skončil na 5. místě, když o postupujícím Ústí n/O. a sestupující Skutči bylo rozhodnuto již po podzimní části. Hrálo se tedy pouze o umístění na dalších místech a někdy to na kvalitě utkání v jarní části bylo znát. Přínosem bylo, že kádr kromě jednoho hráče tvořili pouze vlastní odchovanci. B mužstvo dospělých mělo jediný cíl, a to udržet 1. B třídu i pro další období. Byl to nelehký úkol, protože se tým potýkal s nedostatkem hráčů a nejednou museli nastoupit i mládežníci oddílu, za což jim patří poděkování. Konečné 12. místo zajistilo účast i v novém ročníku, kam bylo družstvo po dlouhém jednání výboru přihlášeno. Starší a mladší dorost obsadil v tabulce krajského přeboru 4. a 5. místo. Při současných treninkových možnostech hráčů, již uvedené výpomoci B mužstvu dospělých a zraněních, byla tato umístění určitě maximem, čeho šlo v této věkové kategorii dosáhnout.

Krajský přebor starších a mladších žáků měl v konečných tabulkách pořadí opačné. Se 4. místem mladších a 5. místem starších je určitě spokojenost, protože před námi jsou jen vyspělé žákovské bašty Chrudimi, Pardubic, Letohradu a České Třebové.


Mladší a starší přípravky měli své závěrečné turnaje v Hlinsku a již finále této soutěže bylo pro nás úspěchem. Konečné 6. místo mladších a 8. starších je při 20 účastnících v základní soutěži určitě dobrým vkladem do budoucna. Protože mládeže ve starších přípravkách bylo hodně, hráli i okresní přebor, a to turnajovým způsobem. Konečné 3. místo je opět velice dobré.

Tímto bych chtěl poděkovat hráčům, trenérům a funkcionářům za odvedenou práci v sezoně a lze si jen přát, aby i v budoucnu byl počet družstev oddílu na takovéto úrovni. Poděkování též patří sponzorům a Městskému úřadu za finanční podporu, bez které by oddíl nemohl fungovat,“ říká k hodnocení FC Hlinsko jeho předseda Petr Netolický.

O změnách v kádru včetně realizačních týmu, ale i dalších novinkách informuje sekretář FC Ivan Kembický. „U A týmu dospělých dochází ke změně vedoucího mužstva, když tuto funkci bude vykonávat Mirek Košina, jenž přešel od staršího dorostu. Dosavadní vedoucí Mirek Bouška bude pracovat pro oddíl v jiné pozici. V hráčském kádru k výrazným změnám nedojde, neboť ten je dostatečný a navíc se z hostování vrací Zdeněk Chmelík. O možném hostování hlineckých hráčů do jiných oddílů se teprve bude jednat.

B mužstvo bude spoléhat na svůj základ 7 - 8 hráčů, který se bude doplňovat podle situace hráči A mužstva a staršího dorostu. Zde trvá problém u vedení, když zde působí pouze hrající trenér Jan Bříza.

Co se týká cílů u A mužstva je to jednoznačně dané – umístit se do 3. místa. O postup budou usilovat asi znovu Holice, Choceň, Svitavy. Kdo o sestup? Prohlédněte si konečnou tabulku právě skončeného ročníku. I tady to budou staří známí. B mužstvo by mělo hrát klidný střed, aby se nestrachovalo o soutěž jako v minulém ročníku. Musíme se na to jako oddíl více zaměřit. Celkově lze říci, že za současné finanční a hráčské situace, bude úspěch hrát krajské soutěže ve všech věkových kategoriích oddílu na stávající úrovni.


JAROMÍR DOLEŽAL

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby. Ilustrační foto.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Jiří Kajínek.
39

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Fotograf Radek Pavlík nemusel na voliče čekat

Hlinsko - Ve volební místnosti umístěné v budově městského úřadu bylo živo víc, než v uplynulých letech. Vnímá to tak externí fotograf Chrudimského deníku Radek Pavlík.

Senioři přenosnou volební urnu netrpělivě vyhlíželi

Heřmanův Městec - Hodiny ukazují devět ráno a před salonkem v heřmanoměsteckém Domově pro seniory už netrpělivě čeká houf voličů. „Tak kde jsou,“ bručí si pod vousy a v rukou třímají modré obálky. Náhle doslova přibíhají dvě členky volební komise s přenosnou urnou, na stole rozkládají akta a rezervní sady volebních lístků a může se začít.

Okrsková komise objevila špatné sady volebních lístků

Chrudim - V jedné okrskové komisi v Chrudimi objevili její členové špatné volební lístky. Jak uvedl za oddělení vnitřních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje Cyril Štangl, sady nebyly kompletní.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení