„Před začátkem letošní jarní sezóny jsem převzala funkci sekretáře po 95letém panu Josefu Hrubešovi,“ byla úvodní slova vedoucí vychovatelky v OU a praktické školy v Chroustovicích.

„Na fotbal jsem u nás chodívala a ráda jsem vyšla vstříc našemu klubu, když nikdo o sekretářství nejevil zájem. S touto funkci mě kolegové seznámili spíše v kladném světle, ale postupem času jsem zjistila, že to až tak jednoduché není,“ říká maminka již odrostlých dětí Víta a Radky, které studují vysoké školy.

A jelikož paní Tomanová rovněž v Chroustovicích navíc podniká v oboru pedikura a masáže, je obdivuhodné, že si najde čas na další koníčky.

„Pokud člověk chce, chvilku na aktivní sportovní vyžití si vždy najde. Ráda jezdím na kole, stejně jako mám v oblibě volejbal. Bohužel v Městci schází sportovní zázemí pro děti i ženy, proto bych ráda získala nějaký pozemek pro sportovní činnost,“ říká zcela vážně městecká sekretářka (na snímku).

Na otázku, zda si funkcí sekretářky na sebe neupletla bič, s úsměvem tuto verzi odmítá slovy: „Žádný bič jsem si neupletla. Neříkám, že budu sekretářkou tak dlouho jako předešlý pan Hrubeš, ale pokud (někdy) budu chtít s touto funkcí skončit, vždy se nějaký dobrák najde, aby převzal veslo a plul s městeckým fotbalem dál.“

(dom)