Přípravné přátelské zápasy se o víkendu hrály mimo jiné ve Slatiňanech, Hlinsku a Rozhovicích.

Slatiňanské fotbalové hřiště je oblíbeným dějištěm letních přípravných utkání. Nejinak tomu bylo v sobotu, kdy zdejší „áčko“ vyzvalo na souboj starší dorost AFK Chrudim vedený trenérem Ludvíkem Zajícem.

Slatiňany A - AFK Chrudim (st.dorost) 4:5 (2:2).

Branky: M. Dostál 3, Tuček – Kopecký 3, Hostinský, Malínský. Sestavy – Slatiňany „A“: Dvořák – Trávníček, Moravec, Jeřábek, Kovařík, J. Dostál, Hanuš, Hlušička, Tuček, Polnický, M. Dostál. (Švadlenka, Myška). St. dorost AFK Chrudim: Richter – Svatoš, Radouš, Hromádka, Tichý, Malínský, Kopecký, Vodrážka, Pokorný, Hostinský, Čejgl (Šmahel, Nagy, Merkl, Havránek, Neubauer, Hlavatý, Machač).

Než se stihli domácí rozkoukat, už gólem z první minuty prohrávali. Hosté měli na začátku poločasu dlouho více ze hry, Slatiňany vyrovnaly až z penalty – ve 23. minutě se po faulu na Polnického ze značky pokutového kopu nemýlil M. Dostál. Gól domácí nastartoval a přišel obrat. Do vedení 2:1 dostal Slatiňany po hezké akci polnického a Hanuše hlavou Tuček. Už ve 30.minutě se ale skóre měnilo znovu. Obránce Kovařík nepřesnou přihrávkou „namazal“ soupeři před prázdnou branku – 2:2. Když Polnický ve 36. minutě neproměnil svou vyloženou šanci, kdy sám před brankářem nikým netakován netrefil branku, šlo se do kabin za remízového stavu 2:2. Do druhé půl vstoupili pro změnu lépe domácí. Už v 48.minutě Myška uvolnil M. Dostála a ten s přehledem „dloubl“ míč přes vyběhnuvšího gólmana do sítě - 3:2. O tři minuty později Hanuš vyslal do sóla rozběhnutého Tučka, který nesobecky přihrál M. Dostálovi před prázdnou branku.

Zdálo se, že zápas je skoro rozhodnut, ale hostující „afrkáči“ se nevzdali. K vyrovnání jim pomohli domácí vlastní nedisciplinovastí. Nejdřív v 58. minutě fauloval ve vlastním pokutovém území Kovařík a hosté z následné penalty snížili na 4:3 a nedlouho poté se stejného přestupku dopustil Jeřábek. I z této penalty v 61. minutě se soupeř nemýlil a vyrovnal na 4:4. V 66. minutě pak přišla rozhodující rána po chybě gólmana Švadlenky – 4:5. V 78. minutě ještě Švadlenka odčinil své zaváhání a pádem k levé tyči dobře zlikvidoval nebezpečnou ránu z trestného kopu z osmnácti metrů.

Do konce utkání už se na brankovém stavu nic nezměnilo, a tak zápas skončil spíše hokejovým výsledkem 4:5.

Dvacet omluvenek!

Příprava je v plném proudu i v Hlinsku. Účastník krajského přeboru si pro sobotní přátelské utkání pozval tým ze Žďáru nad Sázavou.

Hlinsko – Žďár na Sázavou 3:3 (3:0).

Branky domácích: M. Bouška, Netolický, Slavík. Sestava FC Hlinsko: Talácko – Filipi, Kysela, Drahoš, M. Pešek, M. Bouška, T. Bouška, Netolický, Chroust, Cach, Slavík (Veselský, Prášek, Ptáček, Holubec, Slováček).

Šest branek viděli diváci v přípravném utkání domácího Hlinska s fotbalisty Žďáru nad Sázavou. Soupeři se o ně podělili rovným dílem. Góly padaly v Hlinsku do jediné branky. Zatímco v první půli ji okupoval hostující brankář a třikrát byl donucen kapitulovat, v té druhé dostal stejný počet branek gólman domácích.

Silný déšť a nekompletní sestavy zkomplikovaly přípravné utkání v Rozhovicích. Chrudimské „Eskáčko“ dorazilo na utkání jen s torzem hráčů a do utkání nastoupilo doplněné o zapůjčené rozhovické dorostence. Vedoucímu mužstgva Martinu Škrhovi se omluvilo hned 20 hráčů. Pětice hrála dvoudenní turnaj v malé kopané v Dobrušce, šest absolvovalo tenisový turnaj ve Slatiňanech, tři hráči měli plánovanou dovolenou. Další hráli malou kopanou ve Štěpánově a tři se omluvili pro zranění.

„V pátek jsme měli na sobotu připravených 17 hráčů. Věděli jsme, že někteří hráči jsou na turnaji v Dobrušce a někteří na tenisovém turnaji. Bohužel během soboty se 7 hráčů omluvilo, což považuji spíše za drzost. Vyvodíme z toho důsledky a někteří hráči se budou muset rozhodnout, jestli vůbec chtějí na SK působit. Zápas to byl o ničem a možná něco dal spíše soupeři. Chtěl jsem nejprve zápas odvolat, ale po domluvě se sekretářem Rozhovic Pavlem Lamberským jsme si v tréninkovém tempu jen tak kopli,“ popsal situaci vedoucí mužstva, sekretář a místopředseda SK Chrudim Martin Škrha.

Rozhovice - SK Chrudim 5:2 (2:0).


Branky: J. Hromádko, V. Hromádko – nehlášeno. Sestavy – SK Chrudim: Gregor – Škaryd, Starý, Hromádko V., Kusý – Fantl, Pavlík, Štursa – Hromádko J., Veverka. Rozhovice nehlášeno.

Na vedlejším hřišti v Rozhovicích byl vidět souboj dvou neúplných mužstev. Na utkání se podepsal silný déšť, který kropil hráče celých 45 minut. Domácí se ujali vedení střelou ze šestnáctky, poté přidali další dvě branky. Za stavu 3:0 pro domácí však paradoxně ožili hosté a výsledkem bylo snížení na 3:2, po trefách J. Hromádka a V. Hromádka. Další gólové šance však hráči od Vodojemu neproměnili a tak domácí po dalších chybách vyčerpanému soupeři ještě uštědřili další dva góly a zvítězili zcela zaslouženě 5:2.