„Potřebujeme potvrdit těžce vybojovaný bod z Kolína a neradi bychom pokračovali v domácím výprodeji, kde jsme na podzim ztratili již osm bodů, naposledy zcela zbytečně se Dvorem Králové. Proto je naším jednoznačným cílem před sobotním utkáním vítězství,“ předesílá v pozvánce na příští utkání trenér AFK Pavel Jirousek. V této souvislosti nás zajímal také zdravotní stav mužstva, protože minulý týden ze zdravotních důvodů netrénovalo hned devět hráčů. „Již teď je jasné, že nelze počítat se čtyřmi dlouhodobými marody a jen doufám, že se některé opory dají před nadcházejícím zápasem dohromady. V tréninku měly určité úlevy, snad se to negativně neprojeví na jejich formě,“ přeje si trenér.

V rozpisu soutěží se píše, že tento duel bude odehrán na umělé trávě. Není možná změna hracího povrchu? „Pokud nenastane ohledně počasí nějaký moribundus, tak bychom samozřejmě chtěli hrát na přírodním trávníku a v tomto smyslu jsme informovali i soupeře, který to však může zamítnout. Umělá tráva je v každém případě pojistka proti špatnému počasí, které doufám ještě chvíli počká,“ zamýšlí se Jirousek.

Do konce podzimní části zbývají čtyři kola, v nichž si „afrkáči“ chtějí udržet kontakt se špicí tabulky. „Není naší prioritou přezimovat v čele tabulky, to bychom byli soupeřům moc na ráně, ale v každém případě se chceme ve vyrovnané špici udržet. Proto potřebujeme vedle příštího zápasu s Pěnčínem vyhrát doma i za 14 dní nad Slovanem Pardubice a případně něco importovat z Hradce Králové od tamní rezervy a v derniéře ze hřiště současného lídra Náchoda,“ uzavírá Pavel Jirousek.“