„Zatím trénujeme na letním stadionu AFK, protože areál Za Vodojemem prochází nezbytnými úpravami. Pokud všechno dobře půjde, přesunout bychom se tam měli do konce měsíce, již 30. července nás totiž čeká zápas Ondrášovka Cupu s Náchodem,“ vysvětluje trenér „áčka“ Pavel Jirousek.

Tomu se na čtvrteční trénink ještě nesešla kompletní sestava, několik hráčů se omluvilo z důvodu dovolených a nastoupí do přípravy až v pondělí. Žádné velké změny v kádru se podle Jirouska nechystají. „Z Liberce u nás bude hostovat Tomáš Dostálek, jednáme ještě o mladém Ondřeji Keserovi, kterého bychom si rádi zatím do přípravy vypůjčili na zkoušku. Do týmu dospělých chceme zapracovat i trojici našich dorostenců,“ vypočítává Jirousek krátký seznam posil. Kromě toho se k mužstvu vrací Roman Michalec, který na jaře působil v SK Chrudim.

Tým nováčka ČFL tak budou tvořit stejní hráči, kteří ještě na jaře bojovali v divizní soutěži pod hlavičkou AFK Chrudim. „Kádr ale rozhodně nemá definitivní podobu, máme domluvu s trenéry přípravných skupin B a C Ivanem Kopeckým a Jiřím Hlavatým, že budeme hráče mezi jednotlivými skupinami podle potřeby a především výkonnosti přesouvat,“ doplňuje Jirousek.

Systém přípravy se oproti minulým rokům nijak nemění. „Trénujeme čtyřikrát týdně, což myslím, že na téhle úrovni bohatě stačí. Zvyšovat tréninkové dávky v plánu nemáme,“ vysvětluje trenér.

Jeho svěřenci měli v sobotu na domácím hřišti sehrát první přípravný zápas sezony, vyskytly se však problémy se sháněním soupeře. „Zatím ještě nevím, s kým budeme v sobotu hrát. Rozhodně to bude v dopoledních hodinách, aby se to co nejvíc blížilo času, na který jsou hráči zvyklí z domácích zápasů,“ řekl v pátek dopoledne trenér. Otazníky panovaly ještě odpoledne, až večer po tréninku bylo jasno - hrát se nebude.