Miroslav Teplý: „Čeká nás konfrontace se zkušeným soupeřem, tentokrát netradičně v neděli od 10.15 na Městském stadionu."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Chrudim B Žamberk

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Žamberk se posledními výsledky pomalu dostává do spodních pater tabulky, ale výkon v minulém kole nepředvedl vůbec špatný. Tento tým se opírá o hráče, kteří prošli vyššími soutěžemi, a tak nás znovu čeká konfrontace se zkušeným soupeřem, tentokrát netradičně v neděli od 10.15 na Městském stadionu. V paměti máme zbytečnou porážku z podzimní části soutěže a o to větší by měla být naše motivace do odvety."

Hlinsko Cerekvice

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Po včerejší dohrávce s Přeloučí uvidím, jak jsme na tom zdravotně. Mimo je Tomáš Bouška (sval) a brankář Kopecký jde zítra s kolenem na artroskopii. Jinak si myslím, že bychom měli potvrdit vítězství z dohrávky a tři body proti hráčsky oslabenému soupeři (v porovnání s podzimem) jsou pro nás povinností."

I. A TŘÍDA

Bítovany Letohrad B

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Do středeční dohrávky ve St. Hradišti jsme nastoupili pro nás s maximálně obměněným kádrem, abychom trochu rozložili síly pro další klání. Od prvních minut jsme soupeře přehrávali, vytvářeli si šance a přišly i góly. I když soupeř na první gól ještě zareagoval vyrovnáním, ke kterému jsme mu velkou měrou pomohli, nakonec jsme poločas vyhráli 3:1. Druhá půle už z našeho pohledu nebyla tak aktivní, ale i přesto jsme vsítili jednu branku a připsali si 3 body. Duel s rezervou Letohradu bude pro nás testem kvality, ale i fyzické odolnosti. Samozřejmě ho chceme zvládnout a domácím fanouškům zpříjemnit nedělní odpoledne."

Zámrsk H. Městec

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Další utkání s mužstvem ze samého dna tabulky. Jestliže nezvítězíme ani tentokrát, tak už nevím, koho bychom mohli ještě porazit."

Pardubičky Třemošnice

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Do Pardubiček jedeme odčinit škody napáchané v domácím utkání s MFK Chrudim C (0:3). Bohužel marodka trvá, takže platí stejný stav jako před utkáním s Celtikem. Tuto sezonu budeme zřejmě nuceni dohrát s dorostenci na lavičce, popřípadě v poli. V žádném případě tento argument nepoužívám jako omluvu. V Pardubičkách se chceme o příznivý výsledek opravdu poprat. Soupeř ale opět prokazuje vzestupnou tendenci, ale balón je kulatý to platí stále."

Chrudim C - Srch

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „I když se zkušenému Srchu výsledkově na jaře příliš nedaří, nelze ho v žádném případě podcenit. V utkání, které se hraje v neděli od 15 hodin na hřišti u Vodojemu (v případě nepříznivého počasí na UMT), chceme pokračovat v dobrých výkonech."

I. B TŘÍDA

Miřetice V. Mýto B

Břetislav Jeřábek, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Nerad vzpomínám na středeční domácí katastrofu, kdy jsme v okresním derby s Kameničkami nečekaně, ale musím přiznat, zcela po zásluze prohráli. Nyní bychom se chtěli rehabilitovat za neúspěch a získat plný počet bodů."

Slatiňany Holice B

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Po vysoké prohře a našem nejslabším výkonu jara ve středeční dohrávce v Luži hrajeme konečně po 4 zápasech doma. S rezervou Holic jsme na podzim u ní remizovali 2:2, když nás o výhru obrali sudí. Snad si to naši fotbalisté budou pamatovat a budou se chtít zdravě „pomstít". Protože Holice B patří spolu s námi do čelní skupiny týmů, hraje se prakticky o 6 bodů. Obě družstva střílí hodně branek, ale i dost inkasují. Věřím, že tentokrát aktiva zůstanou na naší straně a v domácím prostředí se pokusíme o tříbodový zisk. Čekáme také na výrok disciplinárky ohledně ve Vysokém Mýtě vyloučených Málka s Koblasou. Jeden zápas si „odbyli" už v Luži. Snad se definitivně vyléčí i náš záložník Hanuš, který laboruje se zraněným svalem."

Řečany Načešice

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Se ziskem tří bodů a splněné normy tří gólů na zápas v dohrávce v Krouné vládne samozřejmě spokojenost. Co se týče předvedené úrovně fotbalu, tak tam už to malinko hapruje. Řeknu to asi takhle. Nemuseli byste si dávat kávu ani od Maryši, po zhlédnutí tohoto zápasu by se otrava dostavila sama. Největším zážitkem našeho zájezdu byla ztráta jednoho našeho fanouška na pivních slavnostech v Hlinsku. Nakonec ale vše dobře dopadlo, utvořili jsme v Hlinsku rojnici a našli jsme ho před jednou místní nálevnou, kde řídil dopravu. Nakonec to prostě všechno dopadlo jak v pohádce, body jsou doma a Hary taky. Teď nás čeká zápas v Řečanech. Co k němu dodat? Stále stejná písnička, chceme hrát o postup, tak prostě nějaký ten bod musíme přivézt, nejlépe všechny. Přicházejí zápasy, kdy se hraje o všechno, tak není místo na nějaké okecávání a pro náš národ tak vlastní alibismus."

Kameničky H. Jelení

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Po vítězné středeční dohrávce v Miřeticích je u nás nálada dobrá, a i když nějaká zranění máme, tak věřím, že se do nedělního zápasu dají do pořádku. Čeká nás velmi těžký soupeř, ale snad se s ním úspěšně vypořádáme. Stav hřiště je na naše podmínky, zvláště po tom deštíčku, ve výborném stavu."

Prosetín Rosice

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Začíná to být obehraná písnička. Neproměňujeme šance, kterých i tak moc není a naopak skoro každá příležitost soupeře skončí v naší síti. Pak se snažíme něco dohánět, ale bez efektu. Rosice, které v neděli hostíme, sice už jednou vyhrály, ale stejně jako my na jaře nepředvádějí nějaké oslňující výsledky. Je jasné, že obě dvě mužstva budou chtít bodovat, a to nejlépe naplno. Doufám, že to už konečně budeme my."

Luže Krouna

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „ Po vydařené středeční dohrávce, kdy se nám podařilo porazit Slatiňany, a hlavně jsme se střelecky probudili, bychom chtěli v neděli proti Krouně navázat na na středeční výkon a vyhrát." Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Vlastní nedisciplinovaností jsme sami rozhodli zápas s Načešicemi hned v počátku. O dalším průběhu bylo prakticky rozhodnuto i k vzhledem síle Načešic. Po posledních utkáních, v kterých se sami srážíme, ať už výkony či chováním, jedeme do Luže v pozici, kdy nemáme co ztratit. Soupeř po překvapivé výhře nad Slatiňany je na koni, takže uvidíme."

Sezemice Hlinsko B

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Po prohrané, ale fotbalově kvalitní dohrávce s rezervou Holic, zajíždíme do Sezemic, kterým se na jaře velmi daří a bude to pro nás velmi těžké utkání. Pokud zopakujeme výkon ze středeční dohrávky, tak bychom neměli odjet s prázdnou."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL